به گزارش سرویس ورزشی برنا، هفتمین نشست مسوولان استانی مدارس کشور در حالی به میزبانی آکادمی ملی فوتبال برگزار شد که در حاشیه این جلسه به به 5 باشگاه لیگ برتری مجوز آکادمی داده شد. 

گل محمدی معاون پشتیبانی آکادمی ملی فوتبال در حاشیه هفتمین نشست مسئولان استانی مدارس کشور از مسوولان فدراسیون تشکر کرد و ابراز امیدواری کرد تا حمایت ها همچنان ادامه داشته باشد.

وی گفت: خوشحالیم که از هر یک 31 استان در این جلسه حضور دارند که این توجه ویژه نشان می دهد فوتبال پایه بیش از پیش اهمیت دارد. پس از بخش نامه ای که فدراسیون چندین سال روی آن کار کرد، مقرر شد مجوز فقط به باشگاهها داده شود و مشاور وزیر ورزش و دبیر کمیسیون ماده 5 قول همکاری را در این خصوص دادند. این آئین نامه جدید در کمیسیون حال بررسی نهایی است و هفته آینده نتیجه این بررسی ابلاغ خواهد شد. در و اقع کمیسیون ماده 5 اعلام آمادگی کرده است که برای باشگاههایی که مدارس خود را معرفی کنند، تسهیلات بانکی درنظر گرفته خواهد شد.

در ادامه مراسم مجید جلالی در باره مربیان آینده، بازیکنان آینده، استانداردهای تمرین های آینده دراین نشست صحبت کرد و گفت: نظام هماهنگی آموزش لازمه پیشرفت در قسمت فنی است که این امر شامل پیش نیاز مهمی است که ما ابتدا باید هویت فوتبال ایرانی را تعیین کنیم در غیر اینصورت کپی برداری از کشورهای دیگر است.

در حاشیه مراسم هفتمین نشست مجوز آکادمی باشگاه‌های لیگ برتر به 5 باشگاه پرسپولیس، راه آهن، سایپا، پیکان و صنعت نفت آبادان توسط مسوولان فدراسیون فوتبال اهدا شد.

همچنین از 10 مدارس فوتبال نمونه کشور که از استان آذربایجان شرقی مدارس تراکتورسازی و ملی پوشان، از آذربایجان غربی از مدرسه فوتبال 90، از استان اردبیل یاران دایی، از اصفهان مدرسه فوتبال ایران، از ایلام مدرسه فوتبال شاهین دریا شهر، از البرز مدرسه فوتبال کانون کرج، از بوشهر استقلال بوشهر، از چهارمحال و بختیاری مدرسه فوتبال رز، از خراسان جنوبی همای کویر بودند، تقدیر شد.