به گزارش سرویس ورزشی برنا، محمد رویانیان در آستانه دیدار پرسپولیس برابر داماش و همچنین دربی پایتخت به منظور تقویت قوای روحی سرخپوشان در آخرین تمرین پرسپولیس قبل از بازی فردا حضور یافت و پس از نشست خودمانی با اعضای کادر فنی در جلسه‌ای با بازیکنان شرکت کرد و دقایقی با آن‌ها به گپ و گفت پرداخت.

رویانیان خطاب به بازیکنان پرسپولیس گفت: بسیار خوشحالم که در سایه مدیریت یحیی گل محمدی و اعضای کادر فنی هیچ توجهی به مسایل بیرونی و حاشیه‌های مطرح شده نداشته‌اید و بنده این موضوع را یکی از عوامل موثر در موفقیت تیم در پنج بازی گذشته می‌دانم.

وی افزود: این نکته مهمی است که در تیم پرسپولیس جا افتاده و از شما می‌خواهم همچون یکی، دو ماه اخیر ذره‌ای به مسایلی که در اطراف و اکناف و محافل مطرح می‌شود، نداشته باشید و تمرکز خود را بگذارید روی خوب تمرین کردن، بازی و نتیجه گرفتن.

رویانیان در ادامه از بازیکنان پرسپولیس به واسطه نتایج اخیر قدردانی کرد و گفت: ما در حال حاضر بهترین تیم را داریم. عملکرد بازیکنان در خطوط مختلف و آماری که در بازی‌های اخیر بر جای مانده نشان دهنده میزان موفقیت شماست. وقتی که خط دفاعی و دروازه‌بان‌های تیم در سه بازی از پنج بازی اخیر گلی دریافت نمی‌کنند نشان می‌دهد که عملکرد موفق و تحسین برانگیزی داشته‌اند.

او افزود: خط هافبک در کمک کردن به سیستم دفاعی تیم و همچنین کار هجومی واقعا زحمت کشیده و موفق بوده‌اند. آن‌ها توانسته‌اند هم گل بزنند و هم پاس گل بدهند و هم به مدافعان کمک کنند و این نشان می‌دهد که زحمت کشیده‌اند و تلاش وافری داشته‌اند. ما از عملکرد خط حمله تیم تقدیر می‌کنیم چرا که مهاجمان ما در پنج بازی اخیر بیش از 9 گل به ثمر رسانده‌اند و یا اینکه زمینه ساز گل‌های دیگری بوده‌اند.

مدیر عامل پرسپولیس گفت: پرسپولیس در پنج بازی اخیر سه برد داشته و دو مساوی و به گواه کارشناسان در این بازی هم که به برد دست نیافته، مستحق پیروزی بوده است. اینها مسایلی است که سرمربی تیم با ما در میان گذاشته و آن را گزارش کرده و همچنین مسایل دیگری را نیز با ما در میان گذاشته و به کوچک‌ترین مشکلات شما توجه کرده و خواستار رسیدگی آن توسط مدیریت باشگاه شده است.

رویانیان تصریح کرد: من از آقای گل محمدی و همکارانشان تقدیر و تشکر می‌کنم که توانسته‌اند تیم را در شرایط مطلوبی قرار دهند و با مدیریت خود کاری کنند که بازیکنان فقط روی تمرین و بازی تمرکز کنند و مسایل بیرونی روی آن‌ها هیچ اثری نداشته باشد. کادر سرپرستی هم تلاش زیادی داشته که باید به آن اشاره کنیم.

رویانیان به بازیکنان پرسپولیس گفت: شما با قدرت به کارتان ادامه دهید و دل هواداران را با کسب نتایج مطلوب در دو بازی پیش رو شاد کنید و بدانید که کادر فنی و باشگاه پشتیبان و حامی شماست و هواداران عزیز نیز با تمام وجودشان و فارغ از هر مساله‌ای در دو بازی آتی پشتیبان شما خواهند بود و تا دقیقه 90 از تیم حمایت خواهند کرد. نگران مسایل مالی هم نباشید و با خیال راحت روی تمرین و بازی تمرکز کنید.

رویانیان در نشست خود با بازیکنان پرسپولیس گفت: یکسری فشارهای وارده که غیر منطقی و غیر واقع بود، باعث شد که بنده مباحثی را در رابطه با کناره‌گیری مطرح نمایم. این مسایل هرگز منطقی نبود و نوعی جوسازی بود که هدف اصلی آن یا تخریب بنده بود و یا تخریب پرسپولیس.

وی ادامه داد: این جریان قبل از شروع فصل راه افتاد و به واسطه کارهای بزرگی که در باشگاه انجام شد برخی سعی کردند با جریان سازی آن را متوقف کنند و به همین دلیل فشارهایی به بنده وارد شد که چون منطقی، اصولی و صحیح نبود مقابل آن ایستادگی کردم و در سایه این فشارها بحث رفتنم را مطرح کردم اما مسوولان دولت و وزارت ورزش به بنده لطف داشته و از ما حمایت کردند و گفته‌اند با قدرت به کار خود در پرسپولیس ادامه بدهید.

رویانیان خاطرنشان کرد: البته باید بگویم دولت هم به‌خاطر من به نوعی تحت فشار بود که من این موضوع را درک می‌کنم. بنده و سایر مدیران باشگاه‌های دولتی، کارمند و کارگر دولت هستیم و سرباز این نظام. باشگاه‌هایی مثل پرسپولیس هم متعلق به دولت هستند و مردم. چرا باید در سایه مسایل غیرواقع و کذب، فشارهایی به ما و مسوولان دولت وارد شود که باعث رنجش خاطر امثال من شود تا بحث کناره‌گیری را مطرح کنم. در حالی که اگر این فشارها و مسایل مطرح شده واقعیت داشت هرگز ناراحت نمی‌شدم و آن را به جان می‌خریدم.

رویانیان گفت: امروز به اینجا آمده‌ام تا به شما اطمینان خاطر بدهم که در کنارتان هستم. حالا بحث مدیر عاملی باشگاه را بگذارید کنار و فکر کنید که بنده مثل یک سرپرست تیم می‌خواهم در کنار شما باشم و از شما حمایت کنم و نگذارم که در این شرایط و بازی‌های مهمی که پیش رو دارید احساس تنهایی کنید. من می‌خواهم مثل یک سرپرست کنار تیم باشم و یک تنه فنی هم به قول فوتبالی‌ها به آقای شیرینی بزنم.