به گزارش خبرگزاری برنا از لرستان، در این دیدار که در همدان برگزار شد، جوانان گهر دورود با نتیجه یک بر صفر مغلوب شهرداری همدان شد. تک گل همدانی‌ها در دقیقه 68 وارد دروازه گهر شد.

بنابر این گزارش طبق توافقات صورت گرفته مقرر شده بود که اگر سرنوشت صعود به روز پایانی کشیده شود مسابقه پایانی روز شنبه برگزار شود که این گونه نشد. با صعود تیم جوانان گهر به لیگ برتر حال نوبت به حمایت مسوولان از این تیم جوان و آینده دار رسیده است.

سرمربی تیم فوتبال جوانان گهر دورود پیش از این با اشاره به مشکلات مالی این تیم به خبرنگار ما گفته بود که از مدیران باشگاه گهر دورود به ویژه آقای هدایتی انتظار داریم تیم‌های پایه به ویژه جوانان را که در آستانه صعود به لیگ برتر قرار دارد حمایت کنند.
 
نصرتی ادامه داد: ابتدای امر که حسین هدایتی به دورود آمد، قرار بود همانگونه که برای ملوان و استیل آذین هزینه شده است برای گهر نیز هزینه شود، اما متأسفانه تا حالا ما چیزی ندیدیم، فکر می‌کنم تنها کمک باشگاه به تیم‌های پایه مبلغ پنج میلیون تومان بود که به تمامی تیم‌های پایه اختصاص داده شد یعنی به ازای هر تیمی یک میلیون تومان!

وی همچنین گفت: تیم جوانان در حال حاضر بدهی‌های زیادی دارد که باید سریع‌تر پرداخت شوند؛ چرا که ممکن است در آینده دردسرساز شوند، برای نمونه ما توانایی پرداخت سه میلیون تومان حق ورودی مسابقات را نداریم.

نصرتی گفت: طبق اعلام متولیان تا کنون سه میلیارد تومان در باشگاه گهر هزینه شده است و آن چیزی که عرف است اختصاص 10درصد از هزینه‌های باشگاه‌ها به تیم‌های پایه است که حتی یک درصد از هزینه‌های باشگاه می‌تواند عمده مشکلات تیم جوانان را حل کند.

سرمربی تیم فوتبال جوانان گهر بیان داشت: امیدوارم وعده متولیان امر در قبال حمایت تیم‍های پایه هر چه سریع‌تر تحقق پیدا کند.
 
این سخنان در حالی مطرح می‌شود که محمدرضا خروطی مدیر اجرایی باشگاه گهر از حمایت جوانان گهر خبر داد و گفت: در آینده شرایط این تیم را بررسی می‌کنیم تا بتوانیم تا حد امکان از جوانان گهر حمایت کنیم؛ چرا که سیاست‌های ما به همراه آقای هدایتی حمایت از تیم‌های پایه است.

به هر روی به نظر می‌رسد با صعود تیم گهر دورود به لیگ برتر جوانان کشور کار در این زمینه تازه آغاز شده است که امید می‌رود با حمایت مسوولان از این تیم جوان و آینده دار، فوتبال لرستان بار دیگر در سطح ملی احیا شود. البته گهر با این نتیجه نیز به لیگ برتر صعود کرد چرا که پتولاله اصفهان تنها رقیب گهری‌ها نیز در دیداری معوقه و به طور هم‌زمان با این مسابقه در قروه به مصاف خورشید این شهر رفت و با حساب 2 بر 1بازی را به میزبانش واگذار کرد.

به این ترتیب در یک هفته مانده به پایان مسابقات لیگ دسته اول کشور دورودی‌ها صعود خود به لیگ برتر جوانان را جشن گرفتند. پس از صعود تیم بزرگسالان گهر دورود به لیگ برتر که در اردیبهشت ماه گذشته صورت گرفت این دومین صعود یک تیم فوتبال لرستانی به مسابقات لیگ برتر است که بازهم توسط تیم گهر این بار در قالب تیم جوانان در تاریخ فوتبال لرستان به ثبت رسید.

با احتساب نتایجی که امروز به دست آمد گهر در امتیاز 29 باقی ماند و پتولاله اصفهان نیز با شکست مقابل خورشید قروه با همان 25 امتیاز در مکان دوم ایستاد. اگر پتولاله امروز موفق می‌شد هر سه امتیاز را از تیم قروه‌ای بگیرد سرنوشت صعود به هفته پایانی کشیده می‌شد.

جوانان گهر دورود در دیدار پایانی خود پنجشنبه در دورود از پتولاله اصفهان پذیرایی خواهد کرد. فاصله کوتاه برگزاری این مسابقه با بازی امروز از قبل با مسوولان گهر هماهنگ شده بود.