به گزارش سرویس ورزشی برنا، مجید صالح پس از تساوی یک بر یک استقلال مقابل صبا در هفته بیست و هشتم لیگ برتر اظهار داشت: جذابیت این بازی به لحاظ فنی به‌ویژه در نیمه دوم خیلی خوب بود و نباید از بازی خوب صبا هم بگذریم. فکر می‌کنم در صحنه گلی که آن‌ها به ثمر رساندند، بیش از 15 پاس به همدیگر دادند که نشان می‌دهد صمد مرفاوی به خوبی روی این تیم کار کرده است.

وی افزود: در نشست خبری قبل از بازی گفتم که فضای مسابقات داخلی با فضای لیگ قهرمانان آسیا متفاوت است. در ابتدای بازی غافلگیر شدیم و بر خلاف جریان بازی و در حالی که 8 کرنر زده بودیم، گل دریافت کردیم. پس از گل صبا نبض بازی دست ما بود و موقعیت‌هایی در این دیدار خلق شد که به زیبایی بازی کمک افزود.

صالح با بیان اینکه بازیکنان با وجود مشکلات مالی بدون اینکه اعتراض کنند بازی می‌کنند، اظهار داشت: از بازیکنان تشکر می‌کنم که با وجود شرایط سخت اقتصادی و فشار بازی‌ها کم‌کاری نمی‌کنند و می‌دانند که در برابر هواداران مسئولیت دارند. درست است که از مدیران رده‌بالا تا پایین تلاش می‌کنند مشکلات مالی را حل کنند، اما این بچه ها حق دارند مطالباتشان را دریافت کنند.

مربی استقلال در مورد ثابت بازی کردن بعضی از بازیکنان نیمکت نشین در این دیدار گفت: ما جمعه این هفته با تراکتورساز ی و پس از آن در لیگ قهرمانان آسیا با العین امارات بازی داریم و مجبوریم با توجه به شرایط مسابقات مهندسی انرژی به خرج بدهیم و از همه نفرات استفاده کنیم. از بازیکنان جانشین به خوبی در این بازی استفاده کردیم و می‌توانستیم برنده این دیدار شویم، ولی این یک امتیاز هم برای ما خوب است. باید یک ریکاوری خوب پیش از بازی با تراکتورسازی انجام دهیم تا با یک بازی خوب تراکتورسازی را شکست دهیم.

وی با انتقاد از اینکه برخی اعلام می‌کنند داوری‌ها به سود استقلال است، تصریح کرد: ما یک بحث دوگانگی در داخل و بیرون از مسابقات داریم. در نیمه اول یک توپ هند اعلام شد که داور آن صحنه را هند اعلام نکرد و ضربه کرنر اعلام شد. همین صحنه در بازی با الریان قطر برای حنیف عمران‌زاده اتفاق افتاد که در حال تکل زدن بود و توپ به دست وی برخورد کرد که داور بازی اعلام پنالتی کرد. این مواردی است که هنوز در ایران جا نیفتاده است. چطور می‌گویند قوانین داوری بر اساس قوانین AFC است اما در ایران اجرا نمی‌شود؟

مربی استقلال تاکید کرد: با این مسائل متضرر می‌شویم. این در حالی است که اعتراض می‌کنند داوری‌ها به سود استقلال است. جریانی که علیه استقلال به راه افتاده بحث داوری است. من می‌توانم به صراحت بگویم که 10 داور و کارشناس پنالتی ما را پنالتی اعلام می‌کنند. داور این دیدار زودتر از این می‌توانست به برخی بازیکنان صبا کارت زرد بدهد تا بازی را کنترل کند.

وی خاطرنشان کرد: استقلال تا این لحظه کمترین اعتراض را به داوری‌ها داشته است. همه تصمیماتی را که علیه خودمان بوده پذیرفته‌ایم، اما با این شرایط متضرر می‌شویم. اجازه بدهیم یک تیم با روش جوانمردانه قهرمان شود و به حواشی نپردازیم. نباید به داوران فشار بیاوریم چون این موضوع ورزشی نیست.

صالح در پاسخ به خبرنگاری که پرسید تاکتیک استقلال فقط سانتر از جناحین بود و روی یک صحنه مشکوک گل تساوی را زد، گفت: این سوالی نیست که شما به ما القاء کنید. شما می‌توانید پس از بازی در رسانه خودتان تحلیل کنید و بگویید اصلا استقلال تیم نیست. بر چه اساسی تحلیل کردید؟ شما مدرک کنفدراسیون آسیا دارید که تحلیل می‌کنید؟ شما بر مبنای دیدتان می‌توانید نظر بدهید ولی از لحاظ فنی نمی‌توانید به ما القاء کنید. ما به جرأت 60 دقیقه روی دروازه حریف بودیم.

مربی استقلال گفت: بازی‌ که دور رفت مقابل صبا در تهران انجام دادیم و در دقیقه یک گل زدیم کیفیتی به مراتب پایین‌تر از این دیدار داشت. کیفیت این دیدار به شکلی بود که کادر فنی ما از این یک امتیاز بیشتر راضی است. تیم صبا هم اندیشه‌هایی در این دیدار داشته که به ما گل بزند اما هوشیاری خط دفاع ما باعث خنثی شدن حملات صبا شد.

وی در مورد دیدار با تراکتورسازی تبریز گفت: در وهله اول باید یک ریکاوری خوب انجام دهیم و فکر می‌کنم چهارشنبه یک تمرین تاکتیکی بر اساس فیلم بازی‌های تراکتورسازی داشته باشیم تا جمعه از شرایط میزبانی حداکثر استفاده را کنیم.