به گزارش سرویس ورزشی برنا، دکتر وجیه الله چشمه سری اظهار داشت: علی کریمی مراحل تمرین و درمان را به خوبی پشت سر می‌گذارد. او با توجه به همت بسیار زیاد، بهبودی‌اش تسریع شد. فیزیوتراپ ما از صبح زود برای این موضوع در مجموعه حاضر می‌شد. کریمی الان شرایط خوبی دارد. همین حالا جلوی من با سرعت تمام در حال دویدن روی تردمیل است اما وقتی متخصص می‌گوید ریسک نکنید و بهتر است احتیاط کنیم تا ناحیه آسیب دیده تقویت شود ما که نمی‌توانیم برخلاف آن عمل کنیم.

وی ادامه داد: اینکه گفته می‌شود تشخیص انجام شده اشتباه بوده است، درست نیست. همه می‌دانند علی کریمی زیر نظر بهترین متخصصان ارتوپدی کشورمان قرار دارد. اولین مرحله تشخیص توسط دکتر رازی انجام شد که همان زمان رسانه‌ها خبرش را منتشر کردند، کریمی در حال حاضر نیز زیر نظر دکتر کیهانی قرار دارد.

پزشک پرسپولیس در ادامه با اشاره به اینکه بعضا عنوان شده است اطلاعات ارایه شده درباره آسیب دیدگی کریمی ناقص بوده است، تصریح کرد: در وهله اول قرار بود با توجه به بازی‌های حساسی که داریم، اطلاعات پزشکی مربوط به کریمی اعلام نشود. در مرحله بعد هم مساله این بود که شاید بهبودی کریمی زودتر از زمانی که در علم پزشکی تعیین شده، بهبود یابد.

وی افزود: بخش اصلی مصدومیت او به پارگی درجه 3 رباط جانبی زانو مربوط می‌شد. اتفاقا در دو MRI بعدی هم که انجام شد، ترمیم آسیب دیدگی مشخص است. کریمی تمام تست‌ها را هم به خوبی انجام داد اما نظر پزشک متخصص این بود که برای اطمینان خاطر بیشتر، بازگشت کریمی به میادین به تعویق بیفتد. نکته مسلم اینکه آنها تشخیص اشتباه نداشته‌اند.

دکتر چشمه سری درباره اینکه گفته می‌شود کریمی برای بازی با داماش آماده خواهد بود، گفت: امیدواری ما همین است. کریمی در حال حاضر به خوبی تمرین می‌کند اما مجوز بازگشت او به میادین توسط متخصص صادر خواهد شد.