سید جلال رافخایی درباره شرایط خودش، مشکلات مالی باشگاه ملوان و دیگر مسائل گفت و گویی را با خبرنگار ورزشی برنا انجام داده است که متن آن را در ذیل می خوانید.

* از آخرین شرایط خودت بگو؟
- بعد از مصدومیتی که در تمرینات برایم به وجود آمد، چند روزی است که در تهران و در کلینیک دکتر نوروزی تمرینات فیزیوتراپی خود را انجام می دهم تا بتوانم هرچه زودتر وضعیتم بهتر شود و به میادین بازگردم.

* می‌توانی در آخرین دیدار ملوان در لیگ به میدان بروی؟
- تمام هدفم این است تا در آخرین دیدار لیگ برابر ذوب آهن اصفهان به زمین بروم و می خواهم در رقابت پایانی لیگ برای ملوان بازی کنم. فعلا برنامه های تمرینی خود را در کلینیک دنبال می کنم تا شرایطم بهتر شود.

* ملوان در بازی مقابل پرسپولیس هم شکست خورد.
- بازیکنان جلوی پرسپولیس خوب بودند اما فوتبال همین است و برد و باخت در آن وجود دارد. سرخپوشان هم در نیم فصل دوم شرایط بهتری پیدا کرده اند و ملوان نیز مقابل آنها خوش شانس نبود.

* اگر جلوی پرسپولیس بازی می‌کردی، نتیجه دیگری بدست می‌آمد؟
- برای این دیدار انگیزه زیادی داشتم اما متاسفانه مصدومیت اجازه نداد تا ملوان را همراهی کنم. با این حال قسمت این بود که نتوانیم از پرسپولیس امتیاز بگیریم.

* آقای گلی تو در لیگ قطعی شده است.
- تا وقتی مسابقات به اتمام نرسد، هیچ چیزی قطعی نخواهد بود و به نظرم باید کمی در این زمینه صبر کرد تا همه چیز مشخص شود.

* اول فصل می‌کردی در صدر جدول گلزنان قرار بگیری؟
- راستش را بخواهید فکر نمی کردم که با حضور مهاجمان سرشناس در صدر جدول گلزنان قرار بگیرم. به همین خاطر خدا را شکر می کنم و امیدوارم بتوانم در سال های آینده هم عملکرد خوبی داشته باشم. 

* چه تعداد از گل‌هایت را با پنالتی به ثمر رساندی؟
- 9 گل خود را از روی نقطه پنالتی زدم و یک بار هم ضربه خود را به هدر دادم.

* برای فصل آینده چه برنامه‌ای داری؟
- اولویت اولم قطعا ملوان است و دوست دارم تا شرایط فراهم شود و در این جا بمانم.

* اگر از استقلال و پرسپولیس پیشنهاد داشته باشی چطور؟
- تاکنون که چنین پیشنهادی نداشته ام ولی هدفم این است با ملوان تمدید کنم. اگر این اتفاق رخ دهد، برایم بهتر است ولی در صورت دریافت پیشنهادات دیگر حتما آنها را بررسی خواهم کرد.

* مشکلات مالی ملوان هم که انگار تمامی ندارد.
- متاسفانه این مشکلات ادامه دارد و کسی هم نیست که به این مسئله رسیدگی کند. از مسئولان ملوان می خواهم به داد بازیکنان برسند و مشکلات آنها را حل کنند.

* در ابتدای فصل با حضور حسین هدایتی همه فکر می‌کردند، ملوان سال بی‌دغدغه‌ای را سپری می‌کند اما در عمل مشخص شد که یکی از بحرانی‌ترین سال‌های خود را از نظر مالی پشت سر گذاشته است. در این باره چه صحبتی داری؟
- دقیقا همین طور است که می گویید. با آمدن آقای هدایتی همه فکر دیگری می کردند اما تاکنون این گونه نشده است. با این وجود دیگر اعتمادی میان بازیکنان و مدیریت وجود ندارد و اگر وضعیت به همین شکل پیش برود، برای فصل بعد هم این بازیکنان نمی مانند و نفرات جدید هم نمی آیند.

* فکر نمی‌کنی با این وضعیت، بلایی که سر استیل‌آذین آمد، برای ملوان هم تکرار شود؟
- امیدوارم که این گونه نشود و با قدمت و هوادارانی که ملوان دارد نباید این اتفاق رخ بدهد.

* امید داری به اردوی تیم‌ملی برای بازی‌های باقی‌مانده مقدماتی جام‌جهانی دعوت بشوی؟
- خیلی دوست دارم به تیم ملی کمک کنم ولی صعود به جام جهانی از هر چیزی مهم تر است. اگر لیاقت آن را داشته باشم به تیم ملی دعوت می شوم و به کشورم کمک خواهم کرد.