اسماعیل شریفات درباره شرایط فولاد، بازی با استقلال و دیگر مسائل گفت‌وگویی را با خبرنگار ورزشی برنا انجام داده است که متن آن را در ذیل می‌خوانید.

* شرایط فولاد در آستانه دیدار با استقلال چگونه است؟

- خوشبختانه وضعیت خوبی داریم و از همه لحاظ آماده دیدار با استقلال هستیم. تمرینات خود را دنبال کرده ایم و برای آغاز این بازی لحظه شماری می کنیم.

* مثل این که برای این بازی خیلی انگیزه داری؟

- دقیقا همین طور است. بازی برابر تیم سابقم باعث شده تا انگیزه ویژه ای برای این بازی داشته باشم و قصد دارم بهترین عملکرد را از خود بر جای بگذارم. در استقلال خاطرات خوبی داشتم و هیچ وقت آن روزها را فراموش نخواهم کرد.

* بازی‌های استقلال و فولاد همیشه جذاب بوده است.

- بله رقابت این دو تیم همیشه و در هر شرایطی جذابیت ها و حساسیت های خاص خودش را داشته است و این بار هم از این قاعده مستثنی نخواهد بود. یادم می آید زمانی که با استقلال به اهواز آمدیم، یک بار با چهار گل پیروز شدیم و یک بار هم چهار گل خوردیم. این نشان می دهد دو تیم به فکر بازی های تهاجمی هستند و فوتبال زیبا را دوست دارند.

* فولاد می‌تواند نتیجه دور رفت را تکرار کند؟

- تمام هدف مان این است تا استقلال را شکست بدهیم و با این ذهنیت وارد زمین خواهیم شد تا بتوانیم سه امتیاز را بگیریم. 

* اما استقلال هم به دنبال کسب مقام قهرمانی است.

- برای استقلالی ها احترام خاصی قائل هستم و همیشه برای آنها آرزوی موفقیت می کنم، اما قصد داریم تا سهمیه آسیایی بگیریم تا فصل را به خوبی به پایان برسانیم.

* دوست داری استقلال قهرمان لیگ شود یا سپاهان؟

- هر دو تیم شایسته رسیدن به قهرمانی هستند و هر تیمی باهوش تر باشد جام قهرمانی را بالای سر خواهد برد. 

* استقلال با شانزده گل خورده بهترین خط دفاعی لیگ را دارد. این کار را برای مهاجمان فولاد سخت نمی‌کند؟

- در بازی رفت هم این تیم بهترین خط دفاعی را داشت اما سه گل به آنها زدیم و این بار هم تلاش می کنیم تا استقلالی ها بدون امتیاز به تهران بازگردند.

* در فکر گلزنی هم هستی؟

- موفقیت فولاد از هر چیزی مهم تر است و دوست دارم بهترین نتیجه را بگیریم. در بازی رفت هم می توانستم گل بزنم اما این گونه نشد. با این اوصاف تمام تلاشم را می کنم تا به استقلال گل بزنم.

* در روزهای اخیر صحبت‌هایی مبنی بر این که از طرف باشگاه استقلال با تعدادی از بازیکنان فولاد تماس گرفته شده، بر سر زبان ها افتاده است. واقعا چنین چیزی صحت دارد؟

- نه اصلا چنین چیزی واقعیت ندارد و کسی با من یا دیگر بازیکنان فولاد تماسی گرفته نشده است. اصلا دلیلی ندارد که استقلالی ها بخواهند با بازیکنان فولاد تماس بگیرند و این صحبت ها بی‌پایه و اساس است.
  
* چرا فولاد در هفته‌های پایانی نتوانست امتیازات لازمه را جمع‌آوری کند؟

- فکر می کنم بیشتر امتیازات خود را در ابتدای مسابقات از دست دادیم، وگرنه الان می توانستیم به قهرمانی هم فکر می کنیم. با این حال و با این بضاعت رتبه چهارمی نیز کمتر از قهرمان نشدن نیست. قبل از شروع لیگ کسی فکر نمی کرد چنین نتایج خوبی بگیریم. اما سال آینده می تواند سال بهتری برایمان باشد و امیدوارم همین گونه هم شود.

* حتما به فینال جام‌حذفی هم فکر می‌کنید؟

- قطعا همین گونه است. اگر سپاهان بتواند قهرمان جام حذفی شود، با رتبه چهارمی نیز راهی لیگ قهرمانان آسیا خواهیم شد.

* برای فصل بعد در فولاد می‌مانی؟

- من با فولاد قرارداد دارم و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، در فولاد می مانم.