حسین کعبی بازیکن استقلال صنعتی می گوید این تیم می تواند برابر استقلال تهران بازی خوبی انجام بدهد و نتیجه لازمه را هم بگیرد.

بازیکن سابق تیم ملی در گفت و گو با خبرنگار ورزشی برنا می گوید، برای رسیدن به موفقیت در جام جهانی باید در انجام برنامه ریزی ها دقت بیشتری شود. 

*عملکرد و نتایج استقلال صنعتی را چطور ارزیابی می‌کنی؟
نمی توانم بگویم نتایج مان مثبت بوده است اما عملکردی که ارائه داده ایم جای دفاع دارد و به رغم بازی های خوبی که به نمایش گذاشتیم، در سه بازی آخر خود به ناحق متحمل شکست شدیم و اگر از فرصت هایمان استفاده می کردیم، مطمئنا امتیازات مان بیشتر می شد. با این حال به آینده امیدوار هستیم و شک ندارم که استقلال صنعتی به جایگاه بهتری راه پیدا خواهد کرد.

*بازی با هم‌نام تهرانی در پیش است؟
استقلال همیشه تیم بزرگی بوده و این تیم ملی پوشان زیادی دارد و به همین دلیل کار آسانی برابر آنها نخواهیم داشت. اگر بتوانیم در این بازی به پیروزی برسیم، مطمئنا شرایط برای تیم ما دگرگون خواهد شد و همه به دنبال این هستیم تا این اتفاق رخ بدهد. البته غیبت سهراب بختیاری زاده هم خبر بدی برای ما خواهد و باید نیروی بیشتری بگذاریم تا جای خالی سهراب احساس نشود.

*پیش‌بینی تو از نتیجه چیست؟!
با حرف زدن هیچ اتفاقی رخ نمی‌دهد و باید در مستطیل سبز توانایی هایمان را نشان بدهیم. بازی های تیم های شهرستانی در سال چهار بار جلوی استقلال و پرسپولیس پخش مستقیم می شود و همین عامل انگیزه بازیکنان را بیشتر می کند. استقلال تیم شکست ناپذیری نیست و از آنجایی که این تیم فوتبال مستقیم را در دستور کار قرار می دهد، باید آنها را کنترل کرد.

*گفته می‌شود میانگین سنی عامل ناکامی و کسب نتایج ضعیف شماست؟
ما اصلا به این حرف ها توجه ای نمی کنیم و اگر بخواهیم این کار را انجام بدهیم به استقلال ضربه وارد می شود. همین مردم خوزستان بودند که من و سایر نفرات همانند مبعلی، میداوودی و کلاه کج را خواستند و ما هم اطاعت امر کردیم. متاسفانه در تلویزیون عنوان کردند که بازیکنان استقلال پیر هستند و همین صحبت ها باعث شده تا ذهنیت مردم نسبت به تیم ما عوض شود.

*در برنامه نود تعدادی از طرفداران خوزستانی می‌گفتند این استقلال، استقلال تقلبی است! شما چه نظری داری؟
هر کسی که در خوزستان حضور دارد، باید از تیم هایش حمایت کند و فرقی ندارد این تیم فولاد باشد یا استقلال. استقلال صنعتی نماینده خوزستان است و این که می گویند استقلال اهواز تیم واقعی است نه استقلال صنعتی برایم جای تعجب دارد! من به عنوان یک خوزستانی باید از خدایم باشد که شهرم تیم های بیشتری در لیگ داشته باشد و آرزوی سربلندی تیم را داشته باشم نه زمین خوردنش را. اتفاقا کسی که این حرف را در نود زد، بچه محل خودمان است و برایش متاسف هستم که این گونه فکر می کند.

*رابطه‌ات با عبدالله ویسی چطور است؟
ویسی مربی جوان و با انگیزه ای است و تمام توانش را می گذارد تا استقلال صنعتی بهترین نتایج را بگیرد. با ویسی ارتباط خوبی دارم و او هرجایی که بخواهد در زمین بازی می کنم. باید به ویسی فرصت داد و اعتماد کرد تا بتواند به اهدافش برسد. عده ای بیرون از مجموعه می خواهند زیرآب ویسی را بزنند و هدفشان زمین خوردن این تیم است. باید به مربیان داخلی فرصت داده شود وگرنه کسی با از این شاخه به آن شاخه پریدن موفق نشده است و باید در این زمینه فوتبال اروپا را الگو قرار بدهیم.

*اردوی تیم‌ملی هم در پرتغال لغو شده است. در این باره چه صحبتی داری؟
به نظرم تمامی افراد حاضر در فدراسیون مثل کفاشیان،تاج و نبی زحمت خود را می کشند اما تا وقتی پول نباشد نمی شود کاری انجام داد. فدراسیون تا زمانی که از نظر مالی به خوبی تامین نشود، همین شرایط باقی خواهد ماند. کمتر از یک سال به جام جهانی باقی مانده و باید وضعیت را تغییر داد و با این رویه مطمئنا در جام جهانی نمی توانیم درخششی داشته باشیم. سایر تیم های عربی بهترین بازی های تدارکاتی را انجام می دهند اما فوتبال ایران که چند سر و گردن از آن بالاتر است، اسیر این مشکلات می شود. با این کارها مضحکه کشورهای عربی می شویم و همه ما را به سخره می گیرند.

*با این شرایط فدراسیون به دنبال میزبانی جام ملت‌های آسیاست؟!
وقتی اردویی به این شکل بهم می خورد، مطمئنا دریافت میزبانی جام ملت ها هم سخت تر و شرایط خاص خودش را خواهد داشت. برای رسیدن به میزبانی یا بهبود بخشیدن شرایط مالی فدراسیون باید از نفراتی همانند محمد رویانیان و حسین هدایتی هم استفاده شود تا از تجربیات شان بهره برد.

*هنوز برای رسیدن به تیم‌ملی امیدوار هستی؟
سطح آمادگی ام خوب است اما از آنجایی که به تیم های شهرستانی کمتر توجه می شود، از این بابت متضرر می شویم. برای رسیدن به تیم ملی امیدوارم و هیچ وقت انگیزه ام را برای بدست آوردن دوباره پیراهن تیم ملی از دست نخواهم داد. در چند سال اخیر چوب رفاقت با چند نفر را خوردم و در انتخاب تیم هایی مثل استیل آذین و راه آهن از این لحاظ مرتکب اشتباه شدم و تاوانش را هم پس دادم.

*عملکرد خسرو حیدری و حسین ماهینی را در تیم‌ملی چطور ارزیابی می‌کنی؟
مطمئنا اگر این دو بازیکن توانمند نبودند، نمی تواتند ملی پوش شوند و در استقلال و پرسپولیس بازی کنند. خسرو و حسین جزو نفرات ارزشمند فوتبال کشور هستند این دو ملی پوش می توانند به عملکرد خوب خود ادامه بدهند.

*باشگاه استقلال صنعتی مشکل مالی دارد؟
از آنجایی که استقلال و فولاد مربوط به یک شرکت هستند، چنین مشکلی وجود ندارد و بازیکنان دغدغه مالی ندارند.

*داستان چک معروف یکصد میلیونی تو از راه‌آهن به کجا رسید؟! 
فعلا که این چک نقد نشده است اما در صحبتی که با یحیی گل محمدی داشتم، قرار شد خودش با راه آهنی ها هم برای طلب خود صحبت کند و هم برای دریافت مطالبات من تلاشش را انجام بدهد. امیدوارم این چک هرچه زودتر پول بشود تا دیگر این ماجرا به اتمام برسد.

*تو از استیل‌آذین هم طلب داری؟
از نظر مالی با استیل آذین تسویه حساب کرده بودم اما مالیاتم پرداخت نشده و از 160 میلیون به 300 ملیون رسیده و به خاطر دیرکردی است که در پرداخت آن صورت گرفته است. هدایتی قول داده که مالیاتم را پرداخت کند تا ممنوع الخروج شدنم برطرف شود.