به گزارش سرویس ورزشی برنا، هفته آینده دربی استقلال و پرسپولیس در لیگ برتر برگزار می شود و به همین خاطر انتخاب داور این دیدار بسیار مهم است و اهمیت ویژه ای دارد. فریدون اصفهانیان رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال چندی پیش در گفت و گو با خبرنگار برنا از احتمال قضاوت داور جدید برای دربی خبر داد و همین صحبت باعث شده تا گزینه هایی که این دربی را سوت نزده اند، در ابتدای صف قرار بگیرند!

از طرفی از ابتدای مسابقات امسال اکثر تیم های حاضر انتقاداتی را نسبت به داوران داشته اند و مطمئنا اعضای کمیته داوران هم با در نظر گرفتن این مسائل سعی در انتخاب داوری دارند که بتواند دربی را بدون جار و جنجال سوت بزند.

اصفهانیان و همکارانش با در نظر گرفتن این موضوع در تصمیم خود دچار شک و تردید شده اند و به همین دلیل امکان دارد برخلاف صحبت های مطرح شده، سوت دربی در دستان داوری قرار بگیرد که سابقه قضاوت این بازی را داشته و با فضای آن آشنا باشد.

محسن ترکی، علیرضا فغانی، سعید مظفری زاده و محسن قهرمانی داورانی هستند که سابقه قضاوت در دربی را داشته اند. وقتی ماجرا جالب تر می شود که این هفته به غیر از مظفری زاده که در خارج از کشور بسر می برد، سایر داوران مثل ترکی، فغانی و قهرمانی با قرعه استراحت روبرو شدند. البته تا الان با هیچ کدام از داوران درخصوص قضاوت دربی صحبتی نشده و با نزدیک تر شدن به زمان برگزاری مسابقه، این موضوع پررنگ تر هم خواهد شد!