به گزارش سرویس ورزشی برنا، علیرضا منصوریان در خصوص دیدار تدارکاتی مقابل عمان گفت: در کل شرایط میزبانی عمانی‌ها در استادیوم و به لحاظ لجستیکی قابل قبول است و آنها به راحتی و سادگی هر چه تمام‌تر میزبان ما بوده‌اند و ما در استادیوم سلطان قابوس و در یک چمن عالی به مصاف عمان رفتیم و در مجموع از عملکرد بازیکنانم راضی هستم، اما دیدگاه ما باید حرفه‌ای‌تر باشد و باید در بعضی مسایل مشکلات تاکتیکی را برطرف کنیم و دیدگاه بازیکنانم باید حرفه‌ای‌تر باشد چرا که در مسابقات پیش رو با تیم‌های بسیار حرفه‌ای آسیا دیدار خواهیم داشت و باید بدون ضعف و با قدرت تمام به مصاف آنها برویم.

سرمربی تیم ملی زیر 22 سال افزود: بازی با کشوری مانند عمان مانند مسابقه با تیم‌های منطقه مثل کویت، بحرین و عربستان است و نباید از آنها گل دریافت کنیم چرا که پس از دریافت گل، این تیم‌ها بیشتر روی مسایل روحی تیم شما کار می‌کنند و کاری می‌کنند که تمرکز بازیکنان از بین برود و به همین دلیل ما در ابتدا با همین هدف به میدان آمدیم و پس از آن به دنبال انجام یک بازی خوب و زیبا بودیم که این کار را هم انجام دادیم و توانستیم این تیم را شکست دهیم. از سوی دیگر این تیم ها خشن و محکم بازی می‌کنند و از نظر هم بازیکنان تیم ملی محک خوبی خوردند.

وی در ادامه در خصوص تیم ملی عمان گفت: عمانی‌ها میزبان مسابقات نهایی این رده سنی هستند و به نظر من تیم بسیار خوب و منسجمی را برای این مسابقات آماده کرده‌اند و قطعا در مرحله نهایی مسابقات حرف‌های زیادی برای گفتن خواهند داشت. البته امروز سرمربی تیم ملی عمان هم در استادیوم حضور داشت و مسئولین فدراسیون هم به استادیوم آمده بودند و این مسابقه را از نزدیک تماشا کردند.

منصوریان در ادامه افزود: نگاه به تیم ملی زیر 22 سال باید تغییر کند و باید مانند مسابقات مرحله مقدماتی از ما حمایت شود و به ما نگاه ویژه‌ای داشته باشند. قطعا پس از بازگشت به ایران با رئیس و دبیرکل فدراسیون صحبت کرده و از آنها درخواست خواهم کرد دیدگاه‌ها را نسبت به تیم ما تغییر دهند. تیم ملی زیر 22 سال شاکله اصلی تیم ملی در جام جهانی آتی است و نباید دغدغه بسیاری از مسایل را داشته باشیم و به خاطر موارد جزئی که به راحتی قابلیت رفع شدن دارد، تمرکزمان را از دست بدهیم. به هر جهت ضمن اینکه از فدراسیون برای برگزاری این دو دیدار تشکر می‌کنم پس از بازگشت و در دیدار با مسئولین فدراسیون از آنها خواهم خواست توجه بیشتری در این فرصت کم باقی مانده تا مسابقات نهایی در عمان از ما داشته باشند. ضمن اینکه ایرانی‌ها در هیچ کجای دنیا تنها نیستند. من حدود 20 سال سابقه بازی در تیم‌های باشگاهی، ملی و مربیگری دارم و در هیچ جای دنیا مردم عزیز ایران، تیم‌های ملی را تنها نگذاشته‌اند و در عمان هم حدود 50 نفر از ایرانیان مقیم این کشور به استادیوم آمدند و ما را تشویق کردند که از همه آنها تشکر می‌کنم.

وی در پایان گفت: شعار تیم ملی 22 سال رفاقت، همدلی، کار گروهی و یکی برای همه و همه برای یکی است و ضمن اینکه از بازی بازیکنانم راضی هستم از آنها می‌خواهم حرفه‌ای‌تر به مسابقات پیش رو و مسابقات تدارکاتی ما نگاه کنند.