به گزارش سرویس ورزشی برنا، کارلوس کی روش در گفت‌وگویی که با برنامه تلویزیونی ورزش و مردم انجام داد، درباره دیدار ایران و تایلند اظهار داشت: این بازی بسیار اهمیت دارد و ما می‌خواهیم با عملکردی خوب 3 امتیاز آن را کسب کنیم تا مسیر صعودمان به جام ملت‌های 2015 را هموارتر کنیم. به هیچ عنوان این حریف را آسان نمی‌دانیم و معتقدیم هر بازی رسمی که در مرحله مقدماتی جام ملت‌های آسیا انجام می‌دهیم بازی مهمی است. 

وی در مورد مرخصی خود نیز گفت: در این مدت کارهای مربوط به تیم ملی را انجام می‌دادم از جمله بازدید از زمین‌ها و هتل‌های مختلف و هماهنگی مسائل مربوط به تیم ملی ایران را پیگیر بودم. با این حال یکسری صحبت‌های زیادی انجام دادند که آن صحبت‌ها برایم اهمیتی ندارد و مهم این است که ما به کارهای خود برسیم و هماهنگی‌های لازم را بتوانیم انجام دهیم و من هم بتوانم تجاربم را به فوتبال ایران منتقل کنم تا به هدف مشترک‌مان دست یابیم. 

کی روش درخصوص علت مصاحبه‌ نکردنش نیز عنوان کرد: بسیار مهم است که ارتباط خوبی با هواداران و حامیان فوتبال داشته باشیم و مسائل پایه‌ای را به آنها منتقل کنیم اما زمانی که افراد زیادی حرف می‌زنند و صحبت‌های مختلفی مطرح می‌شود احساس می‌کنم که بهتر است ساکت باشم و تمرکزم را بر روی کار خود بگذارم.

وی درباره انتقادها به فهرست تیم ملی هم گفت: بهتر است زیاد وارد این مباحث نشویم، ما 95 درصد بازی‌ها را حتی اگر از نزدیک نبینیم فیلم‌های آن را تماشا می‌کنیم و تک‌تک بازی‌ها و بازیکنان را بررسی می‌کنیم. من نمی‌توانم 10 مهاجم یا 10 مدافع را همزمان به تیم ملی دعوت کنم، ضمن آنکه باید توجه کنیم اردوی مرداد و شهریور تیم ملی را از دست دادیم و چیزی که هواداران باید بدانند این است که ما اکنون ناچاریم 2 کار را همزمان در این اردو انجام دهیم که چندان خوب نیست.

سرمربی تیم ملی تصریح کرد: این نخستین اردوی تیم ملی بعد از بازی با کره‌جنوبی بود و به همین دلیل تصمیم گرفتیم پایه‌های تیم ملی از همان بازی را برای بازی با تایلند نیز حفظ کنیم و البته برای توسعه بازیکنان جوان نیز به آنها فرصت دهیم و به همین دلیل بازیکنانی چون یعقوب کریمی و جهانبخش را به اردو دعوت کردیم. هدف دوم ما و بررسی و تحت نظر گرفتن بازیکنان از نظر پزشکی بود بویژه بازیکنانی مانند خسرو حیدری و مهرداد پولادی برای زیر نظر گرفتن شرایط پزشکی به اردو دعوت کردیم.

کی روش درباره اینکه اکنون دلیل دعوت شدن از حیدری و پولادی مشخص شده و در مورد انتقاداتی که به این دعوت بود پاسخ داد بله، تمام تصمیمات بنا به دلایل مختلف است. این گونه نیست که صبح از خواب بیدار شویم و بدون برنامه‌ریزی و تمرکز تصمیمی بگیریم ما فرصت زیادی نداریم و باید با سرعت از فرصت‌های خود استفاده کنیم. باید بازیکنان را از نظر پزشکی تحت نظر بگیریم تا تیمی متحدتر و با شرایط ایده‌آل برای دیدارهای آینده داشته باشیم.