به گزارش سرویس ورزشی برنا، کارلوس کی‌روش جمع خبرنگاران در مورد شرایط اردو گفت: من از همه خبرنگاران تشکر می کنم و اینجا هستم که پاسخگوی همه سوالات باشم. همانطور که می دانید این اولین اردوی ما بعد از پیروزی مقابل کره جنوبی است و هدف ما برد مقابل تایلند است تا به جام ملت ها صعود کنیم. فرصت خوبی دست داد تا بازیکنان را دور هم جمع کنیم و چند بازیکن جدید به تیم ملی دعوت کنیم و آن ها را مورد بررسی قرار دهیم. ما می خواهیم برای دیدار با تایلند آماده شویم و البته باید به دورتر هم نگاه کنیم چون برای جام جهانی هم باید آماده شویم.

وی در مورد نحوه انتخاب بازیکنان به تیم ملی گفت: معیارها همان معیارهایی است که در ابتدای حضورم در ایران در نظر گرفته بودم. تمام بازیهای لیگ برتر ضبط می شود و همكارانم در برخی از بازیها در استادیوم ها حضور داشته و دیدارها راآنالیز می كنند، بر همین اساس تک تک بازی ها را مورد بررسی قرار می دهیم و پس از بررسی ها بازیکنان را دعوت می کنیم.

کی روش در خصوص دعوت 6 لژیونر به اردوی تیم ملی و اینکه چه برنامه ای برای این موضوع دارد که نفرات حاضر در لیگ بیشتر به اردو دعوت شوند، عنوان کرد: اگر این مطلب گفته شود که فقط بازیکنان از خارج از ایران بیایند از نظر ریاضی درست نیست چون من باید 28 بازیکن را دعوت کنم. وقتی می خواهم بازیکنی را دعوت کنم برایم فرقی نمی کند پیراهن باشگاهش چه رنگی است مهمترین معیار تاثیر مثبتی كه یك بازیكن می تواند داشته باشد، است و از لحاظ فوتبالی به ما کمک کند.

سرمربی تیم ملی در مورد اینکه با دعوت از چهار مهاجم لژیونر نشان داده لیگ ما در این مورد دچار ضعف است، ادامه داد: اینطور که شما می گوئید نیست چون ما مهاجمانی مثل انصاری فرد کریمی و شهباز زاده و کریمی از لیگ ایران دعوت شدند نمی توانم 10 مهاجم دعوت کنم و باید تعادل را رعایت کنم.

کی‌روش در ابتدای تمرین تیم ملی در جمع خبرنگاران در خصوص اینکه حضور تماشاگران چقدر در دیدار با تایلند موثر خواهد بود، گفت: نه تنها تماشاگران انگیزه زیادی می دهند بلکه مسئولیت زیادی بر دوش ما می گذارند و همه طرفداران توقع دارند ما بهترین عملکرد را داشته باشیم و افتخار آفرینی کنیم باید با شخصیت بالا از جام جهانی برگردیم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری كه درباره وضعیت چمن کمپ تیم ملی سوال كرد، افزود: با توجه به اینكه سطح جام جهانی از لحاظ فشار و ریتم بازی ها بسیار بالا است و باید بازیکنان را به آن سطح برسانیم و نکته کلیدی که باید به آن اشاره كنم سطح تمرینات و آماده سازی ما به شکلی باید باشد که همه آماده شوند و حتی سطح بازی های دوستانه هم باید اینطور باشد. در كنار آن امكانات است كه ما بتوانیم تمرینات خود را به خوبی پیگیری كنیم. یک مباحث کوتاه مدت میان مدت و بلند مدت داریم که بازی با تایلند بخش کوتاه مدت ما است. شرایط ما از لحاظ اردویی خیلی خوب است به جز بیت آشور بقیه نفرات به ما اضافه شدند و او هم امشب به تیم ملی ملح می شود. بازیکنان همگی سخت تمرین می کنند و سعی می کنند رقابت را در تیم ایجاد کنند همه در پست های مختلف می جنگند تا به جایگاه خود برسند اما مسئله مهم این است که جام جهانی یک رویداد مهم و چالش بر انگیز است که باید به آن توجه کنیم.

سرمربی تیم ملی تأکید کرد: ما فرصت خوبی داریم همانطور که مثل قبل از بازی با کره جنوبی دست به دست هم دادیم بازهم دوباره باید از تیم ملی حمایت کنیم تا یکبار دیگر همه را خوشحال کنیم. پس از همه رسانه ها دعوت می کنم که از هواداران دعوت کنند تا از ما حمایت و سه شنبه به تیم ملی کمک کنند.

وی در مورد دعوت بیت آشور گفت: او امشب به تهران می رسد بازیکنی است که بیش از یکسال است او را زیر نظر داشتیم و در چند ماه گذشته در لیست ما بود اما متاسفانه به دلیل مصدومیت به اردوی تیم ملی دعوت نشد و حالا این فرصت را داریم که او را دعوت کنیم.

کی روش درباره اینکه آیا تیم ملی شانسی به جام جهانی رفت، اظهار داشت: نمی خواهم نظر خاصی در این خصوص بدهم اما در فوتبال دو نوع افراد را داریم یک عده افراد هستند که قول های زیاد می دهند و دستاورد کمی دارند و افراد دیگری هستند که قول کمتری می دهند و دستاورد بیشتری دارند این مسئله در قبل حال حاضر و آینده اتفاق می افتد اما به شخصه به این نتیجه رسیدم که کمتر قول دهم و دستاورد بیشتری داشته باشم.