به گزارش سرویس ورزشی برنا به نقل از فدراسیون فوتبال، دکتر احمد هاشمیان-رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال گفت: بر اساس گزارشات محرمانه رسیده برخی از بازیکنان حاضر در فوتبال کشور به ویژه لیگ برتر فوتبال، تعدادی از افراد سود جو ضمن تماس با بازیکنان اعلام می کنند که نمونه دوپینگ آنها مثبت شده و در صورتی که به آنها پول پرداخت شود، می توانند نتیجه را تغییر دهند.

وی ادامه داد: این مساله کاملا کذب است و تنها مرجعی که نتایج آزمایشات را به صورت کاملا سری دریافت می کند، کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال است و صرفا تماس هایی که از طرف مسئولین ذیربط در کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال با بازیکنان گرفته می شود و بلافاصله نامه رسمی آن نیز ابلاغ می شود، شکل قانونی داشته و سایر موارد صرفا جنبه اخاذی داشته و به هیچ عنوان معتبر نیست. ضمن آنکه نتیجه مثبت اعلام شده از سوی آزمایشگاه کنترل دوپینگ تحت هیچ شرایطی قابل تغییر نیست و بازیکنان به هیچ عنوان فریب افراد سودجو را نخورده و در صورت مواجه با این موضوع سریعا از طریق شماره تلفن 88055629 موضوع را به کمیته پزشکی اطلاع دهند.

دکتر هاشمیان در پایان گفت: در پایان تاکید می کنم که هر گونه نتیجه ای صرفا از طریق مکاتبه رسمی و تماس مستقیم با شخص بازیکن توسط مقامات مسئول در کمیته پزشکی انجام می شود و ادعاهای خارج از این چارچوب فاقد وجاهت قانونی و ارزش و اعتبار است.