پیشکسوت فوتبال کشورمان و باشگاه استقلال عنوان می‌کند، باید از سرمربی تیم ملی تشکر و قدردانی کرد.

مجید نامجومطلق در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی برنا می‌گوید، جواد نکونام برای دریافت جایزه بهترین بازیکن سال آسیا شایسته است.

*از پیشنهاد ذوب‌آهن برای حضورتان در این تیم بگویید؟
تا الان کسی با بنده در این خصوص صحبت نکرده و پیشنهادی از مدیریت ذوب آهن نداشته ام. هر زمان که در این باره درخواستی ارائه شد، می توان درباره آن اظهار نظر کرد و تصمیم گرفت اما تا این لحظه چنین چیزی نبوده است.

*عملکرد تیم‌ملی را در بازی با تایلند چگونه ارزیابی می‌کنید؟
تیم ملی در این بازی عملکرد خوبی را ارائه داد و ضمن این که صاحب توپ و میدان بود، فاکتور سرعت را هم اضافه کرد تا در مجموع برابر تایلند روز موفقی را پشت سر بگذارد. بازیکنان از فرصت های خود به نحو مطلوبی بهره بردند و سه امتیاز را با نتیجه قاطعی کسب کردند. این را هم بگویم تیم ملی برای حضور شایسته در جام جهانی نیاز به دیدارهای بیشتر و با تیم های قوی تر دارد و نباید به امثال رقابت های مقدماتی جام ملت های آسیا دلخوش کرد.

*دانیل داوری و مهرداد بیت‌آشور هم برای نخستین بار از ابتدا به میدان رفتند. عملکرد این دو بازیکن را چطور دیدید؟
به خاطر این که دیدار با تایلند دشوار نبود، نمی توان از لحاظ فنی عملکرد این دو بازیکن را بررسی کرد اما همین که بتوانند خودشان را با شرایط تیم ملی تطبیق بدهند، می توان امیدوار کننده باشد. داوری در بوندسلیگا نشان داده گلر قهاری است و در این لیگ معتبر تجربه اندوزی می کند و همین عامل می تواند به خودش در تیم ملی کمک کند. بیت آشور هم در تیم باشگاهی خود بازیکن موفقی بوده و باید منتظر دیدارهای بعدی برای بررسی بهتر این دو بازیکن باشیم.

*درباره عملکرد اشکان دژاگه و رضا قوچان نژاد چه نظری دارید؟
اشکان و رضا جزو تاثیرگذارترین بازیکنان تیم ملی هستند و در واقع خودشان را تثبیت کرده اند. در این جا باید از کارلوس کی روش هم تشکر و قدردانی کرد که چنین بازیکنانی را کشف و به ایران آورد تا تیم ملی قدرتمندتر شود.

*درخصوص انتخاب جواد نکونام برای کسب جایزه بهترین بازیکن سال آسیا چه صحبتی دارید؟
جواد بازیکن بزرگ و باتجربه ای است و کارنامه اش این موضوع را اثبات می کند. امیدوارم نکونام به عنوان بهترین بازیکن قاره آسیا شناخته شود و افتخارش نصیب مجموعه فوتبال کشور خواهد شد و شایستگی اش را هم دارد.

*بازی با لبنان را چطور ارزیابی می‌کنید؟
تیم ملی در بازی های مقدماتی جام جهانی در کمال ناباوری به این تیم باخته بود و حالا این امکان وجود دارد تا شاگردان کی روش در بیروت انتقام آن شکست را بگیرند اما نباید تیم میزیان را دست کم گرفت.

*شرایط استقلال را چگونه می‌بینید؟
استقلال تا این هفته توانسته نسبتا امتیازات خوبی را جمع کند و در کورس مدعیان قرار دارد. این تیم با پیروزی برابر ملوان می تواند شرایطش را بهبود ببخشد و آبی پوشان باید با جذب چند بازیکن خودشان را بیشتر تقویت کنند.

*این روزها هواداران استقلال نسبت به حضور بازیکنانی که از پرسپولیس کنار گذاشته شده بودند، موضع گرفته‌اند. شما با این مساله موافقید؟
فوتبال روز دنیا دیگر این صحبت ها را بر نمی تابد و جابجایی بازیکنان در همه تیم های رخ می دهد. بعضی از بازیکنان هستند که در یک تیم کارایی ندارند اما تغییر تیم توانایی هایش دیده می شود. به عنوان مثال محمد قاضی فصل پیش روزهای خوبی را در پرسپولیس پشت سر نمی گذاشت اما امسال و قبل از مصدومیتش بازی های خوبی را انجام می داد و موتور گلزنی اش روشن شده بود. هواداران نباید به این مساله حساس باشند و بدانند مربیان تیم به فکر موفقیت استقلال هستند و خواهند بود.