به گزارش سرویس ورزشی برنا به نقل از فدراسیون فوتبال، علی دوستی مهر در این باره گفت: بسیار خوشحالم که فدراسیون فوتبال بار دیگر به من اعتماد کرد و سکانداری تیم ملی جوانان را به من داد. من یک بار دیگر و حدود سه سال پیش هم سرمربی تیم ملی جوانان ایران بودم و در حالیکه تیم بسیار خوبی هم داشتیم اما نتوانستیم به جام جهانی جوانان صعود کنیم. در حال حاضر انگیزه زیادی برای جبران اتفاقات سال 2010 دارم و می خواهم که این بار در رقابتهای میانمار با کمک فدراسیون، کمیته جوانان، رسانه ها و افکار عمومی تیم ملی جوانان را به جام جهانی 2015 نیوزیلند ببرم.

سرمربی تیم ملی جوانان ادامه داد: باید به خوبی تیم ملی جوانان تجهیز شود و البته در این راه برنامه ریزیهای خوبی انجام شده و تیم ملی با حمایت فدراسیون و کمیته جوانان با بازیهای خوب دوستانه و بین المللی که تدارک دیده شده برای مسابقات نهایی در میانمار آماده شود تا بتواند سهمیه جام جهانی 2015 نیوزیلند را بدست بیاورد.

دوستی مهر در ادامه گفت: در حال حاضر تیم ملی جوانان بازیکنان خوبی در اختیار دارد و همچنین پشتوانه خوبی هم به نام تیم ملی نوجوانان زیر17 سال هم هست که سه-چهار بازیکن هم از این تیم به تیم ملی جوانان اضافه شده و ممکن است بازیکنان دیگری هم از این تیم اضافه شوند و تلفیقی از این دو تیم به همراه بازیکنانی که از استعدادیابی پس از اردوی ایتالیا یک تیم ملی جوانان قدرتمند می سازد که به امید خدا هم در آسیا در جمع 4 تیم نهایی قرار گیرد و هم اینکه پس از جام جهانی آرژانتین در سال 2001 بتوانیم پس از 14 سال تیم ملی جوانان را به جام جهانی ببریم. کادر خوب و باتجربه ای هم انتخاب شده است و مهدی مهدوی کیا را هم در کنارمان داریم که می تواند حضورش کمک های زیادی به تیم ملی جوانان کند.

وی در پایان درباره دو بازی که قرار است که در ایتالیا انجام شود گفت: بازی با یک تیم قدرتمند به نام ایتالیا بسیار خوب است. ایتالیا کشور صاحب سبکی در فوتبال است و مطمئنا این بازی می تواند محک خوبی برای جوانان باشد. ضمن اینکه ما سال گذشته در جام جهانی کوچک روسیه با تیم ملی زیر17 سال مقابل تیم ملی زیر19 سال ایتالیا بازی کردیم و ایران دو بر صفر شکست خورد. در آن بازی ما از دقیقه 30 ده نفره شدیم. در حال حاضر تیم ملی جوانان با همان تیم بازی می کند که الان زیر20 سال شده است. به همین دلیل شناخت نسبی از ایتالیا داریم و اتفاقا فیلم بازی سال گذشته را دوباره نگاه کردیم. قرار بود با آمریکا بازی کنیم که این اتفاق نیفتاد و منتظر هستیم تا با یک تیم باشگاهی بازی کنیم و طی یکی دو روز آینده نام این تیم هم مشخص می شود.