به گزارش سرویس ورزشی برنا،  حسین عسگری با اعلام رضایت از عملکرد داوران در دیدارهای برگزار شده لیگ برتر در روز شنبه گفت: با پیگیری هایی كه از ناظرین داوری داشته ام، بازی های دیروز مشکلی از نظر داوری نداشتند. البته در بازی پرسپولیس و نفت بر سر پنالتی بحث هایی شده بود كه من با دیدن تصاویر تلویزیونی تصمیم تركی را تایید می كنم. داور خوب ما در آن صحنه خوب قضاوت كرد و خطا كاملا روی مهاجم میزبان درست بود و باید پنالتی اعلام می شد.

عسگری از ایجاد اتاق آنالیز داوری خبر داد و اظهار داشت: به دنبال این هستیم تا دستگاه های لازم برای ایجاد اتاق آنالیز داوری تهیه كنیم تا برای بازبینی صحنه های مشكوك مشكلی نداشته باشیم و مطمئنا اگر این اتاق ایجاد شود، می توانیم سریعا درباره درستی و یا نادرستی تصمیم داوران اظهار نظر كنیم و آن را از طریق سایت فدراسیون اعلام كنیم تا به طور اتوماتیك وار جلوی جوسازی علیه داوران گرفته شود.

سرپرست كمیته داوران درباره حضور 5 تیم داوری ایران در رقابت های باشگاهی آسیا از جمله لیگ قهرمانان آسیا و AFC CUP گفت : فغانی،تركی ،جهانبازی ،مظفری زاده ،كامرانی فر ،كریمی ،بخشی زاده ،سخندان ،ابوالفضلی،قهرمانی ،فروغی ،علی نژادیان و كهوری داوران ایرانی هستند كه در رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا و AFC CUP به خوبی قضاوت می كنند و حضوری فعال دارند و این نشان از قدرت داوری ایران به آسیا دارد.

عسگری در پایان درباره شایعه ایرانی نبودن داور دربی عنوان کرد: داور داربی قطعا ایرانی است؛ زیرا داوران ایرانی كه قبلا این بازی را از حدود دو سال پیش قضاوت كرده اند موفق بوده اند و توانسته اند قضاوت های خوبی به نمایش بگذارند.مطمئن باشید كه تیم داوری ایرانی دیدار سنتی استقلال و پیروزی را در دور برگشت لیگ برتر قضاوت خواهند كرد.