به گزارش سرویس ورزشی برنا، هوشنگ نصیرزاده اظهار داشت: آیین‌نامه نقل و انتقالات فوتبال ایران که در اردیبهشت سال گذشته به روز رسانی شده بود در 4 جلسه کارشناسی توسط هیئت رئیسه سازمان لیگ فوتبال ایران باتوجه به مسائل فوتبال کشور مورد بازنگری قرار گرفت.

وی افزود: این آیین‌نامه پس از مراعات مواد 14 تا 19 فیفا که جزو موارد اجباری برای تمام کشورهای جهان است، سایر موارد آن منطبق با فوتبال کشور تدوین شد.

رئیس کمیته تدوین مقررات فدراسیون فوتبال ادامه داد: یکی از تغییراتی که در این آیین‌نامه وجود دارد محدود شدن حوزه فعالیت کارگزاران به استناد ماده 26 فیفاست. همچنین برای اولین بار شرایط قرارداد برای بازیکنان حرفه‌ای و آماتور تفکیک شده است.

او ادامه داد: در این آیین‌نامه بنا به مقتضیات موجود پرداخت مالیات توسط طرف قرارداد با باشگاه الزامی است و قراردادی برای فصل بعد در مورد بازیکنان منعقد نمی‌شود مگر آن که آنان تسویه حساب مالیاتی داشته باشند.

نصیرزاده تأکید کرد:در جلسات مشترکی که بین هیئت رئیسه سازمان لیگ، کارشناسان فوتبال و کمیته تدوین مقرارت فدراسیون فوتبال برگزار شد، این آیین‌نامه از حیث محتوا و تشریح موارد یکی از کامل‌ترین آیین‌نامه‌های نقل و انتقالات است.

وی گفت: جدیت تاج نایب رئیس فدراسیون فوتبال و رئیس سازمان لیگ که تا لحظات پایانی برای به روز رسانی این آیین‌نامه کنترل ویژه‌ای اعمال کرد ستودنی و قابل تقدیر است. به نظر می رسد با ابلاغ این آیین‌نامه اختلاف بین بازیکن و باشگاه و کارگزاران و بازیکنان در فصل آینده به حداقل ممکن برسد.