به گزارش سرویس ورزشی برنا، کریم باقری گفت: فصلی که گذشت برای من تجربه خوبی بود تا مربیگری را تجربه کنم. در ابتدا مطمئن نبودم که بخواهم وارد این عرصه بشوم اما بد هم نبود. در این یک فصل تجربه کردم که اینکار چه قدر سخت و سنگین است.

وی درباره اینکه در گذشته همواره از ورود به عرصه مربیگری اباء داشت، ادامه داد: در ابتدا برای این کار اشتیاق نداشتم. آمدم تا از نزدیک با این عرصه برخورد داشته باشم. در طول فصل اتفاقات خوب و بد و لحظات تلخ و شیرین زیادی را تجربه کردم. به این نتیجه رسیدم عرصه سخت و بسیار پر مسوولیتی است. فشارهای آن به کلی با دوران بازیگری متفاوت است و هر کسی نمی‌تواند موفق باشد.

کاپیتان پیشین سرخپوشان درباره اینکه آیا با توجه به تجربه‌ای که داشت، تصمیم به ادامه فعالیت در این عرصه دارد یا نه، خاطرنشان کرد: با توجه به تجربه‌ای که پشت سر گذاشتم به این نتیجه رسیدم که برای ادامه کار مربیگری باید دانش داشته باشی، برای اینکه تاثیر‌گذار باشم باید در کلاس‌های متعدد شرکت کنم. درباره فصل آینده فعلا صحبت نکرده‌ایم. آقای رحیمی را یکبار دیده‌ام و درباره مسائل گوناگون صحبت کردیم و یک بار هم گفتگوی تلفنی داشتیم.

باقری درباره تیم ملی و جام جهانی گفت: هر دوره جام جهانی مشکلات خاص خود را دارد. آرژانتین هم تیم بزرگی است و ارزش‌های خاص خود را دارد ولی نباید فقط آنها را بالا و خودمان را پائین ببریم.

وی گفت: همیشه از تیم جام جهانی 98 صحبت می‌شود ولی من فکر می‌کنم این تیم از جهات مختلفی بهتر است. لژیونرهای بیشتری در این تیم هستند و تعداد بازیکنان ملی‌پوش که تعداد بازی‌های ملی زیادی دارند بیشتر است. به نظرم باید متناسب با شرایط، توقع داشته باشیم.