حسن روشن در گفتگو با خبرنگار سرویس ورزشی برنا، مدعی شد کارلوس کی روش باید به فدراسیون فوتبال بابت تمدید قراردادش تخفیف بدهد تا در ایران بماند.
 
وی درباره اینکه کی روش قرار است در صورت ماندن در ایران بر تیمهای پایه فوتبال کشورمان هم نظارت کند، گفت: برای کی روش نظارت بر تیمهای پایه فوتبال ایران بد جا افتاده است. کی روش فکر می کند باید هر روز سر تمرینات تیمهای پایه برود و آنها را تمرین بدهد اما واقعیت این نیست و ما انتظارات دیگری از او داریم.
 
روشن افزود: ما در ایران مربیان بزرگتر از کی روش داشته ایم. اوفارل وقتی به ایران آمد از کی روش هم بزرگتر بود اما کارهای مفیدی برای فوتبال کشورمان انجام داد. فدراسیون فوتبال برای اینکه قرارداد خوبی با کی روش ببندد برود از بایگانی قرارداد اوفارل را در بیاورد و ببیند در قرارداد او چه بندهایی وجود داشته است. ما باید بر اساس قرارداد اوفارل با کی روش قرارداد ببندیم.

وی با بیان اینکه باید موارد بسیاری را در قرارداد جدید کی روش لحاظ کرد، ادامه داد: باید در مسایل زیادی تجدید نظر شود. حتما باید به جز یک نفر بقیه دستیاران کی روش ایرانی باشند. کی روش باید با سرمربیان لیگ برتر تعامل خوبی داشته باشد و و هر وقت اردوهای تیم ملی تعطیل است به استانها برود و تیمهای شهرستانی را هم زیر نظر داشته باشد.

روشن با اشاره به نحوه صعود ایران به جام جهانی گفت: همه می دانند ما با دعای خیر مردم و تلاش بازیکنان به جام جهانی صعود کردیم. وقتی به کره رفتیم خود کی روش هم به پلی آف فکر می کرد و تصورش را هم نمی کرد که ما در کره صعود کنیم. در واقع فوتبال ایران بود که کی روش را احیا کرد. اگر ما به جام جهانی نمی رفتیم کی روش از فوتبال دنیا محو می شد. به همین دلیل او باید از مبلغی که قبلا با فدراسیون قرارداد بسته پایین بیاید و تخفیف بدهد. ما بدون کی روش هم می توانیم در آسیا نتیجه بگیریم چون سیستم کی روش به درد بازی با تیمهای آسیایی نمی خورد. کی روش اگر می خواهد در ایران بماند نباید فقط به فکر تیمهای ملی باشد و باید برتیمهای پایه و لیگ نظارت کند و ارتباط نزدیکی با بازیکنان و مربیان داشته باشد.