به گزارش سرویس ورزشی برنا، رییس کمیته مسابقات سازمان لیگ فوتبال ایران در نامه‌ای به روسای هیأت‌های فوتبال استان‌های آذربایجان غربی، سیستان و بلوچستان، ایلام، کردستان، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، چهارمحال و بختیاری، زنجان، سمنان و مرکزی در مورد نحوه واگذاری امتیاز تیم‌های لیگ دسته دوم توضیحاتی را به شرح زیر ارائه کرد:

الف) هیچ یک از مقامات استان ( اداره کل ورزش و جوانان و هیأت فوتبال و یا اسپانسر مربوطه) حق فروش امتیاز تیم مربوطه به غیر داخل استان را نداشته مگر با هماهنگی و موافقت کتبی سازمان لیگ.

ب) با توجه به امتیاز اعطایی، محل فعالیت تیم مربوطه فقط در همان استان بوده و اجازه انتقال به خارج از استان داده نخواهد شد.

ج) درصورتیکه مسئولان استان و یا اسپانسر مرتبط نتوانند تیم مربوطه را به خوبی اداره کنند باید امتیاز تیم به سازمان لیگ عودت داده شود.

د) مدیریت تیم برابر مقررات ملزم به رعایت کلیه قوانین و دستورالعمل‌ها همانند دیگر تیم است (عقد قراردادهای قانونی با بازیکنان و کادر فنی، پرداخت ورودی مسابقات و حق عضویت‌ها) از جمله موارد فوق است.

همچنین ضمن مطالعه و بررسی‌های لازم حداکثر تا 21 تیر نسبت به اعلام موارد ذیل به سازمان لیگ فوتبال ایران به صورت مکتوب اقدام کنید.

1- معرفی باشگاه واجدالشرایط و مورد تأیید هیأت و اداره کل ورزش و جوانان استان

2- معرفی اسپانسر واجدالشرایط با ذکر میزان بودجه در نظر گرفته شده

3- معرفی منابع مالی به طور مشخص

4- اعلام شیوه حمایتی مدیران ارشد استانی (صورتجلسه مربوطه ارائه شود)

5- اعلام امکانات لازم از جمله ورزشگاه مناسب و استاندارد، هتل‌های محل اقامت تیم‌ها و نمایندگان و داوران اعزامی فدراسیون فوتبال

بدیهی است درصورت عدم پاسخ لازم و به موقع، سازمان لیگ با توجه به محدودیت زمانی جهت برنامه ریزی‌های مقتضی برابر قانون اقدام و کلیه مسئولیت‌ها به عهده هیأت محترم فوتبال استان خواهد بود.