با دستور محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت، باشگاههای سپاهان، فولاد خوزستان، مس کرمان، ذوب آهن اصفهان، پیکان، سایپا، تراکتورسازی و ماشین سازی تبریز، آلومینیوم ایران، آلومینیم المهدی و گل گهر ملزم به رعایت دستور العمل و ضوابط مربوط به شفاف سازی هزینه های خود شدند.

کاظم اولیایی مدیرعامل پیشین استقلال تهران دراین خصوص به خبرنگار ورزشی برنا گفت: اتفاق بسیار خوبی است و همین که باشگاه ها باید بدانند در چارچوب مشخصی هزینه کنند و ملزم شوند، اهمیت زیادی دارد. در مجموع ساختار فوتبال ما عیب دارد و بیمار است و برای برطرف شدن و اصلاح آن باید اقدامات جدی و اساسی صورت بگیرد تا شاهد رشد و شکوفایی باشیم.

وی ادامه داد: به عنوان مثال اگر آلمان در فوتبال روز دنیا ادعای بهترین بودن را می کند به خاطر چارچوب های مشخصی است که تعریف کرده و در بحث های ساختاری و کلان نظم و دیسیپلین خاصی دارد. فوتبال از دولت به بخش خصوصی واگذار شده و مردم آن کشور در بحث تیمداری فعال هستند و همین عامل باعث می شود تا شرایط مطلوبی داشته باشند.

اولیایی اظهار کرد: بعد از شفاف سازی که از سوی وزارت ورزش و جوانان درخصوص دو باشگاه استقلال و پرسپولیس صورت گرفت، خیلی ها منتظر بودند تا شفاف سازی در تیم های صنعتی هم صورت بگیرد. وقتی ساختار فوتبال مان به طور کامل اصلاح شد، اقدامات این چنینی هم قطعا مزید بر علت خواهد شد و می تواند از فسادهای فوتبال جلوگیری کند. این قضیه را باید به فال نیک گرفت و امیدوار هستیم تا کارهای راهبردی تری برای شفاف سازی صورت بگیرد.