به گزارش سرویس ورزشی برنا، علی کفاشیان در ابتدا با تشکر از مهرزاد حمیدی معاونت آموزش و پرورش گفت: جلساتی خوبی با ایشان داشتیم و در خصوص تیم های پایه برنامه ریزی کردیم.

وی افزود: طبق این تفاهم نامه فدراسیون فوتبال و آموزش و پرورش برای شناسایی استعداد های فوتبال همکاری متقابل خواهند داشت. بر همین اساس 33 هزار مربی ورزش در سراسر کشور به کار گرفته خواهند شد تا استعدادهای فوتبالی را به مدارس فوتبال و هیات های استانی معرفی کنند، تا زمینه ایجاد تیم های ملی در رده های نونهالان، نوجوانان و جوانان باشد تا بتوانیم از همه ظرفیت ها به نحو احسن استفاده کنیم. مدارس فوتبال خیال خانواده ها را راحت و نظم خاصی به آموزش فوتبال در سنین کم فوتبال آموزان می دهند. و فدراسیون فوتبال به خاطر فعالیت خوبش در این زمینه در سال گذشته مورد تقدیر AFC قرار گرفت. 

وی درخصوص قرارداد کی روش گفت: ما نظرات خود را مکتوب به کی‌روش اعلام کردیم و او کلیات شرایط ما را پذیرفته اما سوالاتی داشت که این سوالات را برای ما ارسال کرده است. 80 تا 90 درصد کی‌روش سرمربی خواهد شد و با اینکه پیشنهادهایی از کشورهای دیگر وجود دارد اما تمایل چندانی برای پذیرفتن آن پیشنهادها ندارد.

رئیس فدراسیون در ادامه گفت: برخی موارد وجود دارد که باید درباره آن با کی‌روش مذاکره کنیم. درباره مباحثی چون کلیات و حتی رقم دستمزد به تفاهم کامل رسیده‌ایم و او رقم پیشنهادی فدراسیون را قبول کرده است اما برخی نکات باقی مانده که درباره آن حضوری مذاکره خواهیم کرد. نتیجه مذاکرات را برای تصمیم‌گیری نهایی به هیئت رئیسه فدراسیون اعلام می‌کنیم تا آنها تصمیم آخر را بگیرند. در صورتی با کی‌روش به نتیجه نرسیم روی دیگر گزینه‌های داخلی و خارجی فکر خواهیم کرد اما در حال حاضر تنها کی‌روش گزینه ما است.

وی درباره دیدارهای تدارکاتی تیم ملی تاکید کرد: یکی از بحث‌های ما بازی با تیم‌های بزرگ است که البته این موضوع به نظر کادرفنی و پیدا کردن اسپانسر برمی‌گردد، اما در حال حاضر پیشنهادهایی از چند کشور آسیایی داریم.

کفاشیان درباره احتمال بازی با کره‌جنوبی گفت: به هر حال پیشنهادهایی از این دست وجود دارد اما ما ابتدا باید منتظر باشیم تا تکلیف کادرفنی مشخص شود و طبق نظر آنها حریفان را انتخاب کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره برنامه‌های تدارکاتی تیم امید گفت: ایران پیش از بازی‌های اینچئون به اردوی چین می‌رود و بعد از آن هم دیدارهای تدارکاتی با تیم‌های آفریقایی و اروپایی پیش‌بینی شده است.

کفاشیان در مورد دریافت پول فیفا برای مسابقات جام جهانی تصریح کرد: رقمی که فیفا پرداخت خواهد کرد 8 میلیون دلار است که با توجه به همکاری وزارت امور خارجه به دنبال آن هستیم بتوانیم این پول را دریافت کنیم.

وی درباره پیش‌بینی ‌از قهرمان جام جهانی گفت: معتقدم آلمان قهرمان جهان می‌شود.

رئیس فدراسیون فوتبال درباره موارد جزیی قرارداد کی‌روش عنوان کرد: همانطور که اشاره کردم بحث ما درباره موارد ریز است، در بحث کلی و دستمزد تقریبا او مسائل را پذیرفته است اما مسائلی از قبیل هدف‌گذاری، جوانگرایی تیم، بحث نظارت کمیته فنی و انتخاب دستیار ایرانی هم وجود دارد که درباره آنها حضوری با کی‌روش صحبت خواهیم کرد.