به گزارش سرویس ورزشی برنا، دانشجو سرپرست کمیته جوانان فدراسیون فوتبال در ابتدا در خصوص روند آماده سازی تیم ملی امید گفت: تیم ملی امید 28 تیرماه به اردن اعزام خواهد شد و با توجه به در پیش بودن مسابقات لیگ برتر و اینکه شش تیم از تیم های لیگ برتری اردوی آماده سازی خود را در ترکیه در نظر گرفته اند و طبق توافقاتی که فدراسیون فوتبال با باشگاهها انجام داده مقرر شد 5 بازیکن این تیم از ترکیه به اردوی تیم ملی امید اضافه شوند. در حال حاضر کمیته جوانان یکی از پرکارترین کمیته های فدارسیون فوتبال به شمار می رود که حجم کاری بسیار بالایی دارد و ما تمام تلاشمان را می کنیم که بهترین برنامه ها را برای وینگادا و تیم ملی امید اجرا کنیم. تیم ملی امید بعد از دو بازی دوستانه ای که با تیم ملی المپیک اردن برگزار می کند راهی ارمنستان خواهد شد و در آنجا 2 بازی تدارکاتی با تیم ملی زیر 21 سال ارمنستان انجام خواهد داد. سپس از 5 تا 8 سپتامبر برابر با (14 تا 17 شهریورماه) به کشور چین خواهد رفت و دو دیدار دوستانه با امیدهای چین برگزار خواهد کرد و بعد از آن طبق هماهنگی بعمل آمده با کمیته ملی المپیک 11 سپتامبر (20 شهریورماه) این تیم راهی اینچئون خواهد شد و در مجموع از ابتدای سال تاکنون 11 اردوی داخلی برگزار شده و 3 بازی خارجی با تیم های اردن، ارمنستان و چین برنامه ریزی کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه تیم ملی جوانان در حال حاضر در ترکیه بسر می برد گفت: تیم دوستی مهر از 19 تیرماه در اردوی آماده سازی ترکیه است و بعد از چند دیدار دوستانه با تیم ملی جوانان این کشور 29 تیرماه به ایران بازخواهد گشت. بعد از آن اردوی دیگری در آلمان تدارک دیده ایم که در این اردوی 10 روزه 4 یا 5 بازی تدارکاتی با تیم های باشگاهی این کشور برگزار خواهیم کرد. بلافاصله پس از آن تیم ملی جوانان در یک تورنمنت چهارجانبه در کشور چین شرکت خواهد کرد. این تورنمنت با حضور تیم های مکزیک، ایران، چین و یک تیم اروپایی که هنوز مشخص نشده است برگزار می شود. پس از این تورنمنت به فاصله 10 روز تیم ملی جوانان در یک تورنمنت چهارجانبه دیگر به میزبانی ایران و در جزیره کیش که در حال برنامه ریزی آن هستیم تا با حضور قطر، ژاپن و کره جنوبی برگزار شود، شرکت خواهد کرد. تیم ملی جوانان قطر حضور خود را در این تورنمنت قطعی کرده است. به کشورهای ژاپن و کره جنوبی نامه زده ایم و منتظر توافق نهایی آنها هستیم که این تورنمنت را به خوبی در جزیره کیش برگزار کنیم، چرا که دو سبک بازی مختلف در این تورنمنت وجود خواهد داشت و این به تیم ملی جوانان کمک شایان توجهی خواهد کرد تا به هماهنگی های لازم برسد و خود را برای مسابقات قهرمانی آسیا که در میانمار برگزار خواهد شد قدرتمندتر کند. بر همین اساس درمجموع 9 اردوی داخلی، 4 اردوی خارجی در ترکیه، چین، امارات،میانمار، بازی دوستانه با امارات و چین ، یک تورنمنت چهارجانبه در کیش نیز در برنامه این تیم وجود دارد.

وی در ادامه درباره آخرین وضعیت تیم ملی نوجوانان افزود: تیم ملی نوجوانان از 26 تیرماه تا اول مرداد اردوی تدارکاتی اش را در شهر بابلسر برگزار می کند. این شهر را به دلیل وضعیت آب و هوایی و فیزیولوژیکی نزدیکی که با تایلند دارد انتخاب کردیم تا بازیکنان به هماهنگی های لازم با شرایط آب و هوایی برسند. البته فدراسیون فوتبال ژاپن دعوت نامه ای برای ما فرستاده و از تیم ملی نوجوانان ایران دعوت کرده است که سه دیدار دوستانه با آنها برگزار کند. این امر بسیار مهم است و نشان از اعتبار فوتبال پایه ما در سطح آسیا دارد. طبق توافقاتی که با فدراسیون ژاپن صورت گرفت مقرر شد دو بازی دوستانه با تیم ملی نوجوانان این کشور و یک بازی دوستانه با تیم زیر 18 سال باشگاه کاشیما انجام دهیم. پس از آن 13 شهریورماه عازم تایلند می شویم تا در مسابقات قهرمانی 2014 آسیا حضور یابیم. در مجموع و تا پیش از اعزاماین تیم نیز 12 اردوی داخلی برگزار و این تیم در اردوی ژاپن و تورنمنت آذربایجان نیز حضور دارد.

سرپرست کمیته جوانان در خصوص تیم ملی زیر 14 سال که خود را برای رقابتهای قهرمانی آسیا به میزبانی همدان آماده می کند گفت: جا دارد از رئیس هیات فوتبال استان همدان تشکر ویژه ای کنم. اردوهای این تیم در حال برگزاری است و آخرین اردوی این تیم در شهر همدان برگزار می شود و طبق هماهنگی لازم که با هیات فوتبال همدان داشتیم قرار شد تیم ملی کشورمان در زمین اصلی مسابقه تمرین کند و امیدوارم این تیم بتواند نتایج خوبی را در این رقابتها رقم بزند و به مقام قهرمانی دست پیدا کند. تیم ملی زیر 14 سال پس از مسابقات قهرمانی آسیا و بعد از یک ماه استراحت خود را برای مسابقات مقدماتی نوجوانان 2015 - آسیا که سال آینده برگزار می شود، آماده خواهد کرد. در نهایت برای این تیم نیز 22 مرحله اردوی تدارکاتی داخلی برگزار شده است.

دانشجو در ادامه درباره تیم ملی زیر 13سال که به تازگی تشکیل شده است افزود: تیم ملی زیر 13 سال کشورمان در حال حاضر با سرمربیگری محمود بیداریان در حال آماده سازی است. اولین مرحله اردوی این تیم از دوم تا پنجم مرداده ماه و دومین مرحله از پنجم تا هشتم مرداد ماه در کمپ تیم های ملی برگزار می شود. تیم ملی نونهالان خود را برای فستیوال بین المللی که آبان ماه در تهران برگزار می شود آماده می کند.