هومن افاضلی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی برنا اظهار داشت: من دبیر کمیته فنی فدراسیون فوتبال هستم و با توجه به حضور در این کمیته شخص آقای کفاشیان خواست که تیم امید را تا انتخاب سرمربی جدید اداره کرده و امورش را بر عهده بگیرم و اتفاقی خلاف واقع نیز رخ نداده است. من مسوول فنی تیم هستم و امور فنی نیز از این پس زیر نظر من خواهد بود.

وی درخصوص انتقاداتی که شده است، گفت: خوشحالم چنین فضایی وجود دارد که اشخاص می توانند از من انتقاد کنند. من هم سعی می کنم از این انتقادات استفاده کرده و از بحث های فنی اش که به درد می خورد، بهره بگیرم.

مربی تیم امید عنوان کرد: حتی زمانی هم که در فدراسیون کاره ای نبودم، سعی می کردم از تیم بزرگسالان هم انتقاد فنی کنم و هیچ گاه اجازه بحث شخصی را به خودم ندادم.

افاضلی درباره صحبت هایی که از سوی کفاشیان امروز مطرح شده بود، بیان کرد: متاسفانه یکی از سایت ها با من مشکل شخصی دارد و به دلیل شکایتی که از آنها کرده ام، سعی در تلافی کردن دارد. کفاشیان هرگز نگفت که من هیچ کاره ام و حرف هایش را در یکی از شبکه های تلویزیونی عنوان کرد.

وی درخصوص کناره گیری امیرحسین پیروانی نیز گفت: پیروانی دوست و همکلاسی من در کلاس های مربیگری است و می تواند کمک فراوانی به تیم امید کند.با او صحبت خواهم کرد تا متقاعد به بازگشتش کنم.

افاضلی در پایان اظهار داشت: تداوم حضورم روی نیمکت تیم امید بستگی به نظر سرمربی جدید دارد. البته آن موقع هم شخصا دوباره درباره ادامه فعالیتم در تیم امید تصمیم گیری خواهم کرد.