به گزارش سرویس ورزشی برنا، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران روز گذشته در کنفرانس مطبوعاتی پیش از دیدار با قطر در پاسخ یکی از خبرنگاران به جز تیم ایران، تیم‌های کره جنوبی، ژاپن، عربستان و قطر را از شانس های قهرمانی جام ملت‌های آسیا 2011 دانست.

افشین قطبی که به همراه ابراهیم میرزاپور در این کنفرانس باحضور خبرنگاران خارجی در محل مرکز اصلی خبری جام ملت‌های آسیا در ورزشگاه خلیفه دوحه شرکت کرده بود، در این باره گفت: البته معمولا در اینگونه مسابقات تیم یا تیم هایی که انتظار درخشش آنها نمی رود، می درخشند و به مراحل بالا می رسند. وی نمونه اینگونه تیم‌ها را عراق دانست که در دوره قبلی قهرمان شد.

قطبی در ابتدای این کنفرانس، کسب میزبانی مسابقات جام جهانی 2022 را به قطر تبریک گفت و درباره گروهی که ایران در جام ملت‌های آسیا قرار گرفته، افزود: همه گروه‌ها سخت است، به ویژه گروه ما، اما هدف ما قهرمانی در این مسابقات است و دیدارهای تدارکاتی که در این اردو داریم از جمله مسابقه روز سه شنبه با قطر، در راه رسیدن به این هدف است.

وی همچنین به سوال های خبرنگاران درباره شرایط تیم ایران و روند رو به پیشرفت آن پاسخ داد.

در این مصاحبه میرزاپور نیز به چند سوال خبرنگاران پاسخ داد. وی درباره بهترین مهاجمان تیم های آسیایی از دیدگاه خودش گفت: من به عنوان یک دروازه بان از هیچ مهاجمی ترس ندارم. البته تیم های آسیایی مهاجمان خوبی دارند، اما معمولا در هر دوره از مسابقات چهره‌های جدید هم ظهور می کنند که نمی توان از هم اکنون پیش بینی کرد.