به گزارش سرویس ورزشی برنا علی کفاشیان رییس فدراسیون فوتبال تاكید می كند بحث تغییرات در فدراسیون فوتبال منتفی نیست.

کفاشیان پس از جلسه طولانی مدت اعضای هیات رییسه فدراسیون فوتبال مبنی بر نامه امضاشده توسط 7 نفر از اعضای هیات رییسه برای برکناری دبیرکل و رییس کمیته فنی فدراسیون و نیز مسائل و مشکلات مالی فدراسیون برگزار شد، اظهار کرد: جلسه بسیار خوبی بود. سوالات بسیار زیادی در جلسه مطرح و شبهات برطرف شد. جلسه خیلی خوبی داشتیم که به اعضا ثابت شد که به اعضا ثابت شد که کلیه تصمیمات و مصوبات با امضای اعضای هیات رییسه و براساس تصمیمات خود اعضا بوده است. شبهاتی که اعضا در ارتباط با عملکردها، مصوبات و تصمیمات داشتند مدنظر قرار گرفت و نیز مسائل مالی و گزارش مالی فدراسیون به بحث گذاشته شد. مواردی وجود دارد که باید اصلاح شود تا بتوانیم بودجه خوبی را به مجمع ببریم. جلسه‌ امروز نشان داد باید دقت‌مان را بالا ببریم و مسائل را مکتوب نکنیم. من در این زمینه نارضایتی خود را اعلام و گلایه کردم و از اعضا خواستم که نامه ننویسند و اگر انتقادی هم دارند شفاف در هیات رییسه مطرح کنند.

رییس فدراسیون فوتبال در ارتباط با نامه امضا شده توسط 7 نفر از اعضا هیات رییسه تصریح کرد:‌ هنوز هم بحث تغییرات منتفی نیست و هنوز هم بعضی تغییرات می تواند در برهه ای از زمان انجام شود، ‌در برخی از اعضای کمیته ها تغییراتی خواهیم داشت.

کفاشیان در پاسخ به اینکه آیا این کمیته، کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال خواهد بود، گفت: خیر قرار است مسائل مرتبط با این کمیته تکمیل شود و آقای آیت اللهی بیاید و در این رابطه توضیح دهد چرا که ایشان در جلسه عصر حضور نداشتند و باید بیایند و توضیح دهند.

کفاشیان در ادامه خاطرنشان کرد: خود من هم از این اتفاق راضی نیستم و گله‌ام را بیان کردم اگر موردی وجود دارد نیازی به نامه نیست بلکه این مسئله را شفاف در هیأت رئیسه بیان کنند آنها هم این مورد را قبول کردند و قرار شد از این پس این کار را انجام دهند.

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد اینکه آیا این مسئله پروژه‌ای در جهت حذف او است خاطرنشان کرد: من که فعلا هستم و این طور فکر نمی‌کنم بحث تغییرات در فدراسیون هر زمانی می‌تواند اتفاق بیفتد. امروز هم یکی دو مورد تغییرات مطرح بود که قرار شد در برخی از اعضای کمیته‌ها تغییراتی را اعمال کنیم. کمیته فنی باید توضیحات لازم را بدهد. آیت‌اللهی به دلیل سفری که داشت در جلسه عصر ما حاضر نشد. به هر حال کمیته فنی اتاق فکر فدراسیون است و باید جامع‌تر و کامل‌تر باشد.

وی افزود: یکی از سوال‌ها این بود که چرا تصمیمات در مورد مربیان در هیأت رئیسه مطرح نمی‌شود ما اعلام کردیم 2 مورد انتخاب مربی داشتیم که یکی تمدید قرار داد کی‌روش و دیگری حضور وینگادا بود هر دو آنها در هیأت رئیسه مطرح شد در مورد کمیته جوانان هم تصمیم خاصی گرفته نشد و قرار است اگر تغییری در پیش باشد پس از تصویب در کمیته جوانان این موضوع با هیأت رئیسه مطرح شود و مصوبه آن را بگیریم.

رئیس فدراسیون فوتبال در رابطه با اینکه در مورد مهدی نبی و آیت‌اللهی اظهار نظرات متفاوتی می‌شود گفت: در فدراسیون برخی تغییرات دست ما نیست به طور مثال هیأت رئیسه را فقط در مجمع می‌توان تعیین کرد بحث نبی هم امروز مطرح شد ما از اعضا خواستیم علت نارضایتی خود را بگویند اگر مشکلی بود ما محکم از این تصمیم دفاع می‌کنیم اما در صحبت‌هایی که انجام شد در نهایت اعضا به این نتیجه رسیدند که مشکلات زیادی وجود ندارد.

کفاشیان در مورد نامه 14 بندی و 2 بندی که به او داده شده گفت: یک نامه به من دادند که 14 بندی بود و مورد به مورد آن را مطرح کرده و راجع به آن توضیح دادیم اما نامه 2 بندی به من داده نشده است.

وی در مورد اینکه آیا مخالفی برای حضور نبی در جلسه بوده است عنوان کرد: هیچ مخالفتی درباره حضور نبی ندیدم.

رئیس فدراسیون فوتبال در ادامه راجع به زمان مجمع گفت: باید گزارش مالی را به طور کامل تهیه کنیم تا بتوانیم آن را در مجمع ارائه دهیم فکر می‌کنم حدود یک ماه و نیم دیگر جلسه مجمع برگزار شود.

کفاشیان در مورد اینکه گفته می‌شود بعد از جلسه با ضرغامی ناراحت بوده است عنوان کرد: ما 3 ساعت با یکدیگر صحبت کردیم و در پایان دیدیم همه صحبت‌ها داستان بوده است و در همان خانه اول هستیم.

وی در مورد اینکه آیا هفته سیزدهم لیگ برتر پخش می‌شود گفت: این هفته پخش نمی‌شود.

کفاشیان در مورد اینکه وقت نشد در جلسه امروز کمیته المپیک با ضرغامی حاضر شود، خاطرنشان کرد: دیگر بحث جدیدی نداریم و برای حضور در جلسه با ما صحبت نشد.

وی در مورد اینکه گفته می‌شود این جلسه با درخواست آنها بوده است، عنوان کرد: ساعت 9 صبح با ما تماس گرفتند و اعلام شد که ساعت 15 برای جلسه با ضرغامی به صدا و سیما برویم که ما هم این کار را کردیم. بعد از 3 ساعت صحبت کردن متوجه شدیم که داستان گفته‌ایم!

وی در مورد اینکه قراربود موضوع حق پخش در هیأت دولت مطرح شود، گفت: اگر قرار است این موضوع در هیأت دولت مطرح شود باید این کار از طریق وزارت ورزش باشد. این موضوع را در وزارت ورزش دنبال می‌کنیم. اگر قرار است این کار را ضرغامی انجام دهد آنها می‌توانند این کار را بکنند.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگار برنا درباره سرانجام دیدار دوستانه مقابل کنیا خاطرنشان کرد: این بازی هنوز قطعی نشده اما بازی ایران و سوئد قطعی است و 11 فروردین به مصاف این تیم‌ می‌رویم. در مورد بازی با کنیا آلترناتیو نداریم.

وی در ادامه با اشاره به بازی‌های احتمالی تیم ملی فوتبال ایران در آینده عنوان کرد: ‌به تازگی از عراق نیز با ما تماس گرفته اند و برای بازی دوستانه درخواست کرده اند اما این موضوع باید پس از صحبت با کی‌روش در ارتباط با آن تصمیم‌گیری شود.

کفاشیان در مورد ایرلاین پرتغالی که اسپانسر تیم ملی شده بود، گفت: ما با این اسپانسر در اردوی پرتغال توافق کردیم و چیزی حدود 60 هزار یورو پرداخت شد که این قرارداد هم مربوط به اردوی پرتغال بود. آنها تبلیغ خاصی هم نکردند. در داخل ایران هم اسپانسر داخلی ما فناپ است که با هم همکاری داریم.

کفاشیان در پاسخ به این سوال که چرا همیشه قبل از بازی‌های مهم مثل جام جهانی و جام ملت‌ها این شایعات برای برکناری مطرح می‌شود گفت: دلیل این موضوع را شما می‌دانید؟ باید به مسائل مهم و اصلی بپردازیم. این کارها وقت ما را می‌گیرد. ما فردا در سازمان لیگ در مورد حق پخش جلسه داریم که باید این موضوع را بررسی کنیم.