به گزارش سرویس ورزشی برنا، علی کفاشیان در ابتدا گفت: از نظرم جلسه امروز بسیار خوب بود چراکه ابهاماتی که اعضای هیات رییسه داشتند همگی بیان شد. همچنین درباره گزارش های مالی فدراسیون هم چند ساعتی صحبت کردیم تا برای مجمع عمومی گزارش مالی را ارائه کنیم.

وی ادامه داد: در واقع در این نشست به اعضای هیات رییسه ثابت شد که تصمیماتی که گرفته شده بر اساس نظرات گذشته خود اعضا بوده است و در این جلسه به این نتیجه رسیدیم که باید هماهنگی بیشتری داشته باشیم و به اعضا اعلام کردیم اگر مشکلی وجود دارد باید در جلسه هیات رئیسه مطرح شود و اصلا مکتوب نشود. شخصا هم راضی نیستم که نامه نوشته شود و بهتر است بجای آن همگی هیات رئیسه خیلی شفاف صحبت کنند. این را قبول کردند تا که این روند پیش برود.

وی درباره اینکه نامه محرمانه هیئت رئیسه رسانه‌ای شده تصریح کرد: من هم از این موضوع اظهار گله کردم و گفتم که این مسائل را در نامه مطرح نکنند بلکه اگر انتقادی هم دارند به صورت شفاف در هیئت رئیسه بگویند تا به آن رسیدگی کنیم.

وی در مورد ایجاد تغییر در فدراسیون افزود: من خوش بین هستم. البته هنوز ممکن است که تغییرات انجام شود و هیچ چیز مشخص نیست.

کفاشیان درباره اینکه این تغییرات مربوط به کمیته فنی و توسعه است، تصریح کرد: گزارش کمیته فنی باید کامل شود و با توجه به اینکه آیت‌اللهی در جلسه عصر حضور نداشت قرار شد در جلسه هفته آینده خودش حضور داشته باشد و توضیحات کامل را ارائه دهد. کمیته فنی اتاق فکر فدراسیون است و باید قدرتمند باشد. یک سوال درخصوص عقد قرارداد با سرمربیان تیم های ملی بود و البته عقد قرارداد با وینگادا و کی روش پیش از این به تصویب اعضا رسیده بود ضمن اینکه در تیم های پایه تغیری به وجود نیامده و قطعا تغییرات به تصویب آنها خواهد رسید. هر موردی که ما کار کردیم، به هیات رئیسه ثابت شد که ما به آنها اعلام کردیم.

کفاشیان در خصوص آیت‌اللهی و محمد‌نبی گفت: همانطور که گفتم یکسری تغییرات داریم که در اختیار فدراسیون فوتبال نیست. این تغییرات شامل تغییر در اعضای هیئت رئیسه است که باید در مجمع انجام شود. من به اعضای هیئت رئیسه گفتم که علت این تصمیم شما چیست و اگر دلیلی دارید آن را بگویید اما موضوع خاصی مطرح نشد و نبی کارش را ادامه می دهد و برنامه ای برای تغییر در این دو بخش ندارم.
 
رئیس فدراسیون فوتبال در مورد اینکه گفته می‌شود بعضی از اعضای هیئت رئیسه امضای خود را برای برکناری آیت‌اللهی و نبی پس گرفته‌اند و در مورد اینکه اصل این نامه به دست شما نرسیده است، گفت: اینطور نیست، یک نامه به من دادند که امضا شده بود که در 14 یا 15 بند مواردی ذکر شده بود، اما در مورد نامه دو بندی که صحبت شد چیزی به دست ما نرسید. هیچ کدام از اعضای هیئت رئیسه در رابطه با مخالفت با نبی چیزی را عنوان نکردند.

وی در پاسخ به این سوال که در آستانه جام ملتهای آسیا این مسائل حاشیه ای پیش آمده، گفت: نباید نوار پیشرفت فدراسیون پاره شود. درحال حاضر مسائل بسیار مهمی پیش رو داریم. باید حق پخش را پیگیری کنیم و اگر بخواهیم این بحث در هیات دولت برود، باید از طریق وزارت ورزش اقدام کنیم. هفته سیزدهم نیز با این روند پخش نمی شود.

کفاشیان در مورد اسپانسر اردوی پرتغال هم خاطرنشان کرد: این اسپانسر یک ایرلاین پرتغالی بود که 60 هزار یورو پرداخت کرد و ما از آنها تشکر می‌کنیم توافق با این شرکت هم در همان پرتغال صورت گرفت و البته همکاری با این ایرلاین صرفا محدود به همان اردوی پرتغال بود.