به گزارش سرویس ورزشی برنا، علی سامره درباره شرایط تیم نوجوانان استقلال گفت: خدا را شکر می کنم که نیم فصل اول را خوب تمام کردیم. بازی به بازی بهتر شدیم و توانستیم در جمع مدعیان حضور داشته باشیم. انشاالله در نیم فصل دوم بتوانیم همین روند را ادامه دهیم و با قهرمانی فصل را پایان دهیم.

مهاجم سابق آبی پوشان درباره شرایط دربی 79 هم اظهار کرد: صحبتهای مربیان و بازیکنان دو تیم نوید یک بازی پر گل را به هواداران می دهد. خیلی خوشحالم که مربیان و بازیکنان از الان به فکر گلزنی و شادی گل هستند و امیدوارم این دربی گلهای زیادی داشته باشد و در نهایت آرزو می کنم برنده داشته باشد.

سامره که شانس استقلال را بالا می داند اضافه کرد: نتیجه بازی غیر قابل پیش بینی است. اما هر کس تمرکز بیشتری داشته باشد می تواند در پایان جشن پیروزی بگیرد. همه ما استقلالی ها امیدواریم که استقلال نمایش خوبی داشته باشد و با پیروزی در این بازی هفته های سختش را به اتمام برساند. امیدوارم استقلال با دو اختلاف گل این بازی را ببرد و مطمئنم آرش برهانی زننده یکی از گلهای استقلال خواهد بود.

سامره که سابقه دوبار گلزنی در دربی را در کارنامه خود دارد در پاسخ به این سوال که چرا دربی ها از تب و تاب افتاده اند، عنوان کرد: بازیکنان این نسل مانند نسل ما کری ندارند و دربی برایشان بازی خاصی نیست. اگر دقت کرده باشید قبل از دربی تماشاگران زیادی به ورزشگاه نمی روند و بازیکنان در شرایط خاص دربی قرار نمی گیرند. ما باید جوری رفتار کنیم تا هواداران قبل از دربی با حمایت از تیم جو لازم را برای تیم ایجاد کنند. اگر این تمایل در میان هواداران باشد بازیکنان با میل به گلزنی بیشتری وارد میدان می شوند و تیمها با قدرت بیشتری برای کسب نتیجه در زمین حاضر می شوند.

وی ادامه داد: تا زمانی که فقط در کلام می گوییم این بازی حساس است، ترس از باختن باعث می شود بازی زیبایی نبینیم. رسانه ها و هواداران باید بازیکنان را برای این دیدار آماده کنند. یک پیشنهاد هم برای پر گل شدن داربی دارم و آن هم این است که یک بازی میان پیشکسوتان انجام شود تا روشهای گلزنی را به بازیکنان آموزش دهیم.

سرمربی نوجوانان استقلال درباره خاطراتش از دربی گفت: آن دربی که دعوا شد تلخ ترین خاطره من است. از 11 صبح تا نزدیک 10 شب در ورزشگاه بودیم و بسیار اذیت شدیم. اخبار خوبی نیز به گوش ما نمی رسید و باعث می شد تا ما بسیار جو بدی داشته باشیم. خاطرات شیرین نیز در دربی داشته ایم و برای من همه دربی ها خاطره ای شیرین است.

وی درباره گلزنی هایش افزود: هر دو گلی که در دربی زدم برای من عزیز و دوس داشتنی است. گل 30 ثانیه ام را به خاطر مشهور شدنش دوست دارم اما گلی که در سال 82 زدم را به دلیل اینکه یک گل فنی بود بیشتر دوست دارم.