به گزارش سرویس ورزشی برنا، پس از اعلام کنفدراسیون فوتبال آسیا از حضور تیم های چین، هنگ کنگ، اندونزی، ایران، ژاپن، اردن، مالزی، ازبکستان، تایلند و ویتنام در بازیهای قهرمانی آسیا در فوتسال بانوان، سایت رسمی فدراسیون با سرمربی تیم ملی فوتسال گفتگو کرد. 

سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان پس ازمشخص شدن تیم های حاضر در رقابتهای قهرمانی فوتسال آسیا به میزبانی مالزی گفت: تیم ملی ایران کار سختی را در پیش دارد.

شهناز یاری، سرمربی تیم ملی فوتسال بانوان گفت: شناخت کاملی از تیم های حاضر در رقابتهای قهرمانی آسیا نداریم اما فیلم بازی چند تیم را در اختیار داشته و آنها را آنالیز خواهیم کرد.

وی افزود: پیش از این نیز پیشنهاد بازی دوستانه را با کشورهای ژاپن، ویتنام و تایلند به کمیته بانوان ارائه کرده ام که امیدوارم پس از مطرح شدن در نشست کمیته فنی و تصویب آن، بتوانیم تدارکات خوبی را برای تیم ملی در نظر بگیریم وبا آمادگی بالایی به رقابتهای قهرمانی فوتسال اسیا که برای اولین بار در مالزی برگزار می شود، اعزام شویم.

وی خاطرنشان کرد: ما نیاز داریم تا بازیهای تدارکاتی خوبی را پشت سر بگذاریم. بازیکنان دیدارهای سختی را پیش روی خود دارند. امیدوارم فدراسیون فوتبال با حمایت خود از تیم ملی فوتسال بانوان، تدارکات مطلوبی را برایمان در نظر بگیرد. رقابت با تیم های چین، هنگ کنگ، اندونزی، ایران، ژاپن، اردن، مالزی، ازبکستان، تایلند و ویتنام چندان راحت نبوده و اگر بازیهای تدارکاتی خارجی داشته باشیم بدون شک می توانیم بهترین نتیجه را در بازیهای قهرمانی آسیا کسب کنیم.

یاری گفت: پس از پایان لیگ و در سال آینده بدون شک اردوهای دراز مدتی را برگزار می کنیم تا ملی پوشان به آمادگی برسند. اگر بازیهای دوستانه برگزار شود متوجه نقاط ضعف و قوت تیم می شویم و در نهایت با رفع آن می توان بازیهای زیبایی را به نمایش گذاشت. تیم ملی فوتسال در مسابقات آسیایی همانطور که در بالا اشاره کردم کار بسیار سختی دارد. باید با تیم های مطرح بازی کنیم تا بتوانیم تجربه بالایی کسب کرده و با آمادگی کامل به مالزی سفر کنیم.

گفتنی است؛ اولین دوره رقابتهای قهرمانی فوتسال بانوان آسیا در مالزی اواخر شهریور ماه سال 94 و با حضور 10 کشور برگزار می شود.