به گزارش سرویس ورزشی برنا، مهمترین تمرین تیم ملی پیش از بازی از با قطر امروز انجام شد که بنا به صحبت های کادر فنی جدی‌ترین تمرین پیش از بازی با تیم ملی قطر بود. تمرینی که اختصاص به مرور برنامه های تاکتیکی تیم ملی در بازی برابر قطر داشت.

تمرین تیم ملی فوتبال ایران در دمای 27 درجه و آفتابی شهر سیدنی از ساعت 17 به وقت محلی برگزار شد. این تمرین در زمین کوگارا پارک برگزار شد. محل تمرین تیم ملی فوتبال ایران در فاصله نیم ساعته از مرکز شهر سیدنی قرار دارد.

بازیکنان با لباس آبی وارد زمین شدند و پس از گرم کردن بدن‌هایشان و پاسکاری‌های دو به دو در قالب دو گروه به تمرین سپک تاکرا پرداختند.

سه غایب سرشناس
در تمرین تیم ملی سه تیم ملی ایران امروز بدون حضور مسعود شجاعی، آندرانیک تیموریان و امیر حسین صادقی با 20 بازیکن تمرین کرد. مسئولان دست اندرکار می‌گویند که این 3 ملی‌پوش با نظر کارلوس کی‌روش به صورت اختصاصی کار می‌کنند. خبرنگاران حاضر در تمرین علت این موضوع را جویا شدند که در پاسخ فقط بحث تشخیص فنی کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم ملی ایران مطرح شد. این در شرایطی بود که مسعود شجاعی، آندرانیک تیموریان و امیر حسین صادقی در بازی‌های تاکتیکی گروهی در این تمرین حضور ندارند.

تماشاگران ایرانی پشت درهای بسته
ایران پرتماشاگرترین و پرطرفدارترین تیم حاضر در استرالیاست و از همین رو هر تمرین و بازی ایران در استرالیا با استقبال هواداران همراه است. در تمرین امروز تیم ملی در سیدنی، تعدادی از تماشاگران ایرانی برای دیدن تمرینات تیم ملی ایران و گرفتن عکس یادگاری با بازیکنان به کوگاراپارک آمدند. این تعداد تماشاگران عمدتا از خانواده‌ها، کودکان، والدینشان تشکیل می‌شدند. حدود 20 – 30 نفر از ایرانی‌های مقیم شهر سیدنی برای دیدن تمرین و گرفتن عکس یادگاری با ملی‌پوشان تیم ملی ایران به مقابل در استادیوم آمدند. این در حالیست که بر اساس قوانین AFC حضور تماشاگران در تمرینات تیم ها ممنوع است و فقط خبرنگاران اجازه حضور در تمرینات را دارند. حتی خبرنگاران هم تنها اجازه حضور 15 دقیقه‌ نخست تمرینات را داشتند. تماشاگران طرفدار تیم ملی با درهای بسته روبرو شدند اما تا پایان تمرین منتظر باقی مانند. تماشاگران ایرانی در هنگام خروج بازیکنان و سوار شدن آنها در اتوبوس ملی‌پوشان را تشویق می‌کردند.

استقبال از هواداران
پس از پایان تمرین تیم ملی فوتبال ایران، کارلوس کی‌روش سرمربی پرتغالی تیم ملی ایران، رضا قوچان نژاد و علیرضا حقیقی برای گرفتن عکس یادگاری مقابل نرده‌های استادیوم جایی که تماشاگران ایرانیان تجمع کرده بودند، آمدند و به آنها امضا دادند. کارلوس کی‌روش از درهای استادیوم خارج شد و با آنها عکس یادگاری انداخت و امضا می‌داد. در انتهای تمرین تعداد هواداران بیشتر شد به گونه ای که استقبال تماشاگران که تعداد آنها به 50 نفر رسیده بود و به گونه ای شد که کی‌روش به هنگام خارج شدن از ورزشگاه با آنها خوش و بش می‌کرد و آنها را به داخل اتوبوس بازیکنان تیم ملی ایران می‌فرستاد تا تماشاگران با هر بازیکنی که می‌خواهند عکس یادگاری بگیرند و امضا جمع کنند. کی‌روش روی رکاب اتوبوس ایستاده بود و با آنها خوش و بش می‌کرد. کی‌روش تماشاگران را به داخل اتوبوس تیم ملی می‌فرستاد و برایش فرقی نمی‌کرد که چه کسی است زن، مرد و یا بچه. آنها را نوبتی می‌فرستاد داخل اتوبوس تا عکس یادگاری و امضا جمع کنند. این حرکت کارلوس کی‌روش به شدت مورد تعجب و استقبال تماشاگران ایرانی قرار گرفت و آنها از کی‌روش تشکر می‌کردند که چنین حرکتی را انجام می‌دهد.