به گزارش سرویس ورزشی برنا، مهدی محمد نبی سرپرست تیم ملی درباره شرایط تیم ملی در استرالیا صحبت کرد.

نبی در حاشیه تمرین در جمع خبرنگاران گفت: شرایط روحی تیم بسیار خوب است و دو روز مانده به دیدار مقابل قطر تمامی بازیکنان در تمرینات حضور دارند. امیرحسین صادقی مصدومیت کوچکی داشت که امیدواریم این مسئله حل شود. هاشم بیک‌زاده امروز به کمپ تیم ملی اضافه شد و دکتر خانلری هم از عمل دست او رضایت دارد.

نبی درباره غیبت سه بازیکن، یعنی آندرانیک تیموریان، امیر حسین صادقی و مسعود شجاعی در تمرینات امروز (سه‌شنبه) نیز، گفت: بنا به نظر کارلوس کی‌روش با توجه به شرایط این بازیکنان آنها به صورت اختصاصی زیر نظر مربی بدنساز تیم در هتل تمرین می‌کنند.

وی افزود: امروز جلسه فنی‌ای هم برگزار شد و کی‌روش نقطه‌نظرات خود را اعلام کرد. امیدواریم تمامی تمرینات و شرایط به موفقیت تیم ملی منتج شود.

نبی در رابطه با تغییر محل تمرین تیم ملی در شهر سیدنی اظهار داشت: با توجه به اینکه محل تمرین ما روز گذشته در نزدیکی فرودگاه بود هر سه دقیقه یکبار هواپیمایی عبور می‌کرد و آلودگی صوتی به همراه داشت. ما تقاضا کردیم که محل تمرین را به خاطر این مشکل تغییر دهند که آنها هم بلافاصله قبول کردند. البته محل تمرین 10 دقیقه به هتل دور‌تر شد و برخلاف دیروز که مسیر 20 دقیقه بود ما امروز 25 الی 30 دقیقه در راه بودیم. به هر حال این زمین هم کیفیت بسیار خوبی دارد و می‌توانیم تمرینات خود را به خوبی برگزار کنیم.

سرپرست تیم ملی در پاسخ به این سوال که آیا در ایران هم در صورت میزبانی جام ملت‌ها می‌توانیم چنین زمین‌های باکیفیتی داشته باشیم، گفت: به لحاظ سخت‌افزاری مشکل جدی نداریم. بحث اقامت در میانبورگ که ما برای کسب میزبانی 4 شهر را معرفی کردیم که بدین ترتیب از لحاظ هتل هم دچار مشکل نیستیم و امکانات ما جوابگو خواهد بود. زمین تمرین و امکانات لازم در این راستا را هم باید به اندازه کافی ایجاد کنیم. در جام جهانی نوجوانان زمین تمرین یکی از مشکلات میزبانی امارات بود و تقریبا در این موارد در یک سطح هستیم و شرایط ما با اماراتی‌ها تفاوت زیادی نداشت. در کل امیدوار هستیم که بتوانیم میزبانی را به دست آوریم.

نبی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌کنیم با توجه به ایرانی‌های بیشتری که در شهر سیدنی نسبت به شهر ملبون حضور دارند، شاهد حضور بیش از 20 هزار تماشاگر ایرانی در سیدنی باشیم. اگر چه گنجایش ورزشگاه بیشتر از ورزشگاه ملبورن است. از ایرانیان می‌خواهیم با حضور در استادیوم از تیم ملی ایران حمایت کنند.