تیم ملی فوتبال ایران با پیروزی در سه دیدار مرحله گروهی توانست به عنوان تیم نخست گروه C به یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا صعود کند. یک نتیجه شیرین برای شاگردان کی روش به دست آمد تا حالا با خیالی آسوده تر به بازی حذفی فکر کنند.

آقای گل جام ملت های 1980 آسیا معتقد است در بازی با امارات شانس یار ایران بوده است تا روی خوش سکه فوتبال را هم ببینیم.

فریبا در گفتگو با خبرنگار برنا در مورد ارزیابی خود از دیدار با امارات گفت: بعضی اوقات نباید وضعیت تیم را در یک بازی سنجید. باید نتیجه بازی را ببینیم و این بازی هم از این قاعده مستثنی نیست. گاهی اوقات فقط باید به نتیجه فکر کنیم و پیروزی که در دقیقه 90 بسیار دلچسب است. ما هم خیلی خوب توانستیم سه امتیاز این بازی را یگیریم، اما به طور کل خوب بازی نکردیم.

آقای گل بازی های 1980 ادامه داد: پیش بینی ها به گونه ای بود که تیم امارات تیم جوانی است و به طور کلی مالکیت توپ دست اماراتی ها خواهد بود. ما 5 یا 6 موقعیت موقعیت گل درست کردیم، اما به گل نرسیدیم تا اینکه دقیقه 90 شیرینی فوتبال کار خودش را کرد و به پیروزی رسیدیم.

فریبا درباره ساختار دفاعی تیم ایران هم گفت: ساختار دفاعی ایران درست شده، حضور آندرانیک تیموریان و جواد نکونام به دفاع تیمی کمک کرده و همه این ها یعنی رسیدن به نقطه ای که تیم ما سخت گل می خورد. ما تا به حال بعد از جام جهانی 5 بازی برگزار کردیم. پیش از این دیدار در بازی با کره و عراق به عنوان رقابت های دوستانه و دو بازی مقدماتی در این جام گل نخوردیم و خطر بر روی دروازه تیم ملی کمتر بود. اما ایرادی که تیم ایران داشتند این بود که وقتی توپ را می گرفتند برنامه مشخصی نداشتند.

بازیکن و مربی سابق استقلال معتقد است: با توجه به اینکه رویکرد ایران تدافعی است، بازیکنان باید دوندگی بالایی داشته باشند تا گل نخورند.

سرمربی اسبق سایپا تیم ایران را ترکیبی از تجربه و جوانی می داند: در خط حمله و تا حدودی خط میانی بیشتر بازیکنان سن بالایی ندارند. اشکان دژاگه، احسان حاج صفی، سروش رفیعی و سردار آزمون جوان هستند. استراتژی کی روش بر اساس قدرت و سرعت بازیکنان برنامه ریزی شده و استراتژی قابل قبولی است.

بهتاش فریبا درباره استفاده از آزمون یا قوچان نژاد هم در ترکیب اصلی معتقد است: هر دو بازیکن کیفیت بالایی دارند. گاهی در یک بازی نیاز است تا بازیکنی با قابلیت های سردار در ترکیب قرار بگیرد و گاهی خصوصیات قوچان نژاد به کمک تبم می آید.