به گزارش سرویس ورزشی برنا و به نقل از سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا، بازیهای مرحله گروهی رقابتهای جام ملتهای آسیا 2015 به صورت متوالی و بدون هیچ قرعه کشی رو به پایان است. این در حالی است که روز دوشنبه شاهد صدرنشینی ایران و اولین پیروزی بحرین در گروه C بودیم.

در ادامه گزارش آمده است: ضربه سر قوچان نژاد باعث شد تا اولین تساوی بدون گل این دوره از رقابتها در وقت اضافه به شکست امارات تبدیل و ایران به عنوان تیم اول به مرحله یک چهارم نهایی صعود کند. لازم به ذکر است که دیگر بازی گروه C همزمان در سیدنی بین تیم های بحرین و قطر در حال برگزاری بود. نتیجه این بازی با گل سیدضیا شوبر در دقیقه 34 تا دقیقه 68 به نفع بحرین بود تا اینکه حسن آل حیدوث گل تساوی این دیدار را زد. پس از آن سید احمد توانست در دقیقه 82 قهرمان جام خلیج فارس را شکست و بحرین را با یک پیروزی در این دوره از رقابتها راهی خانه اش کند.

کنفدراسیون فوتبال آسیا افزود: با برگزاری 20 بازی در مرحله مقدماتی شانزدهمین دور از رقابتهای جام ملتهای آسیا نیز شاهد صعود کره جنوبی در گروه A به مرحله یک چهارم نهایی و حذف عمان در این گروه بودیم. می توان گفت رقابتهای جام ملتهای آسیا 2015 طی سه روز پیش همانند رقابتهایی همچون جام جهانی، مسابقات قهرمانی اروپا، کوپا آمریکا و جام ملتهای آفریقا هیجان انگیز و سرگرم کننده بوده است.

در پایان این گزارش آمده است: از دیگر اتفاقات به یاد ماندنی در مرحله گروهی این تورنمنت می توان به گل احمد مبخوت در دقیقه اول شروع بازی امارات و بحرین، اولین گل فلسطین در این دوره از رقابتها که توسط جاکا اچ بایشوا به ثمر رسید و حضور یکصدو پنجاهمین بازی یاسو هیتو اندو در تیم ملی ژاپن اشاره کرد.