به گزارش سرویس ورزشی برنا، پس از پایان سه اردوی استعدادیابی جهت تشکیل تیم ملی زیر 14 سال، علی طهماسبی زاده گفت: سومین اردوی استعدادیابی و انتخابی تیم ملی نونهالان از 26 لغایت 29 دی 93 در آکادمی ملی فوتبال برگزار شد. در این اردو ضمن ارزیابی و شناخت نفرات، به جمع بندی های تکنیکی و تاکتیکی پرداختیم.

وی درباره وضعیت بازیکنان دعوت شده افزود: تمامی بازیکنان از شرایط خوبی برخوردار بودند. در این اردو نفراتی را به لیست تیم ملی اضافه کردیم تا در اردوی تدارکی مان که از 4 لغایت 8 بهمن برگزار می شود، حضور داشته باشند. در صورتی که بازیکنان مستعد دیگری را شناسایی کنیم، از آنها نیز جهت حضور در اردوی بعدی دعوت خواهیم کرد.

سرمربی تیم ملی نونهالان در ادامه صحبت های خود از همکاری باشگاه ها گفت: طی برگزاری مسابقات آسیا ویژن و همکاری هیئت فوتبال استانها توانستیم چندین بازی را از نزدیک بررسی و حدوداً 550 نفر را مورد ارزیابی قرار دهیم تا در نهایت 76 نفر جهت حضور در سه اردوی استعدادیابی انتخاب شدند. اکنون نیز پس از برگزاری سه اردو شاهد انتخاب 28 بازیکن مستعد جهت تشکیل یک تیم منسجم در رده سنی زیر 14 سال کشورمان هستیم.

طهماسبی زاده افزود: طی برگزاری سه اردوی استعدادیابی و انتخابی مان از امکانات سخت افزاری و حمایت های مسئولین به خوبی برخوردار بودیم و امیدوارم این روند در آینده نیز ادامه پیدا کند.

وی گفت: این فستیوال با میزبانی تاجیکستان در اردیبهشت ماه 94 با حضور تیم های افغانستان، بنگلادش، بوتان، هندوستان، قرقیزستان، مالدیو، نپال، پاکستان، سریلانکا، تاجیکستان، ازبکستان، ترکمنستان و ایران برگزار می شود. معیار این فستیوال افزایش تکنیک و تاکتیک های خوب بدون انتخاب هیچ قهرمانی در زمان های 30 دقیقه ای است. با توجه به اینکه زمان کمی تا برگزاری این مسابقات داریم، سعی داریم تا با کار بیشتر بچه ها را برای حضور در این فستیوال آماده و راهی کنیم.