فریدون معینی رئیس کمیته فنی فدراسیون فوتبال که به تازگی به این سمت برگزیده شده، درباره مسائل پیرامون این کمیته در چند روز اخیر با خبرنگار برنا صحبت کرد.

او در ابتدا گفت: وظیفه این کمیته بررسی مسائل فنی، اردوها، مسائل پیرامون مربیان، نظارت بر برنامه ریزی ها و هماهنگی دیدارهای تدارکاتی است. این مسائل با مشورت همه اعضای کمیته انجام می شود و نظر فردی بر نظر جمعی ترجیح داده نمی شود.

پیشکسوت فوتبال درباره افراد مد نظر جهت حضور در کمیته فنی گفت: افراد سرد و گرم چشیده ای دعوت به همکاری شده اند تا از تجربه آنها برای موفقیت هرچه بیشتر تیم های ملی استفاده شود. آنها دارای رزومه خوبی در بخش های مدیریتی و مربیگری هستند ومی توانند کمک شایانی به پیشرفت فوتبال ما کنند. جلال طالبی و حسن حبیبی به عنوان اعضا کمیته، محمد احسانی رئیس کمیته آموزش و مرتضی محصص به عنوان مسئول کمیته نفراتی هستند که چند روز آتی به ما ملحق خواهند شد. البته افراد دیگری هم هستند که در چند روز آینده معرفی خواهند شد.

وی درباره بررسی عملکرد سرمربی تیم ملی که قرار بود برگزار شود، اظهار داشت: فعلا کی روش در ایران نیست و جلسه کمیته فنی نیز باید در حضور خود سرمربی برگزار شود تا پاسخگوی عملکرد خودش باشد. در اولین فرصت پس از بازگشت کی روش به ایران این جلسه با حضور تمام مسئولین کمیته برگزار خواهد شد.

معینی درباره سید بندی مقدماتی جام جهانی بیان کرد: سید بندی اعلام شده از جانب کنفدراسیون فوتبال آسیا در اکثر مسابقات دچار مشکل بوده و این موضوع چیز عجیبی نیست. به احتمال فراوان با یک تیم قدرتمند هم گروه خواهیم شد. هر تیمی اگر بخواهد به جام جهانی صعود کند باید تمامی حریفان خود را از پیش رو بردارد و مهم نیست که تیم مقابل چه تیمی باشد. به هر حال برای تیم ملی آرزوی موفقیت می کنم و امیدوارم حضور در جام جهانی برای پنجمین مرتبه محقق شود.

او درباره عملکرد اخیر تیم امید در اردوی ترکیه بیان کرد: روز گذشته با سرمربی تیم ملی امید جلسه داشتیم. محمد خاکپور ابراز امیدواری کرد که با عملکرد خوب این تیم در اردوی خارجی امید زیادی برای مسابقات انتخابی المپیک دارد و با برگزاری یک اردوی خارجی دیگر در کویت و برگزاری دو دیدار تدارکاتی در آن اردو و همچنین بازی دوستانه با سوریه در تهران با آمادگی کامل به مسابقات اعزام خواهد شد و نتایج قابل قبولی در آن مسابقات خواهد گرفت. خود من هم با توجه به شناختی که از او دارم مطمئن هستم نتایج خوبی با تیم امید خواهد گرفت.