به گزارش سرویس ورزشی برنا، هفته بیستم لیگ خیلی زود از راه رسید. هفته ای که در آن انتظار بازی های حساسی را خواهیم داشت. این هفته با یک بازی حیثیتی آغاز می شود. استقلال برابر پیکان. تیمی که البته هیچ قرابتی با آبی ها ندارد اما تجمع چند استقلالی قدیمی و جدید در این تیم سبب شده تا این بازی رنگ دیگری بگیرد. نبرد حیثیتی به رنگ آبی! به ویژه اینکه به قول عنایتی پیکان بدل به تیم ب استقلال شده است. استقلال الف برابر استقلال ب!

موقعیت: استقلال با دو پیروزی پی در پی مقابل سپاهان و سایپا به یک قدمی نفت  در صدر جدول رسیده. شاگردان امیر قلعه نویی بعد از تعطیلات لیگ در شرایط خوبی به سر می برند و امیدوارند با پیروزی مقابل پیکان 3 امتیاز دیگر به اندوخته های خود اضافه کنند. استقلال فردا با تیمی بازی دارد که به نوعی شعبه دومش است. حضور بازیکنانی مثل سیدمهدی رحمتی، سیاوش اکبرپور، جی لویدساموئل و احمد جمشیدیان، پیکان را تبدیل به شعبه دوم استقلال کرده است. شعبه دومی که از آن به تیم ب استقلال تعبیر می شود! این 4 نفر  که هر کدام به نوعی با امیر قلعه نویی به مشکل خورند و از استقلال رفتند انگیزه زیادی دارند که خودشان را در این بازی نشان دهند تا به سرمربی سابقشان نشان دهند اشتباه کرده است. در آن سوی میدان پیکان وضعیت خوبی ندارد. رفتن منصور ابراهیم زاده و آمدن صمد مرفاوی هم نتوانست به مشکلات گلزنی پیکان پایان دهد. این تیم اگرچه به یمن حضور رحمتی کم گل خورده ترین تیم لیگ است اما ضعیف ترین خط حمله را دارد که تازه در هفته گذشته تعداد گلهایش دورقمی شد. تنها نقطه قوت پیکان سیدمهدی رحمتی است که خودرو سواران امتیازاتشان را مدیون حضور او درون دروازه هستند. پیکان در حال حاضر با 20 امتیاز در رده یازدهم جدول قرار دارد و خطر سقوط را احساس می کند. 

ستاره: در حضور سیدمهدی رحمتی نمی شود بازیکن دیگری را به عنوان ستاره معرفی کرد. رحمتی به تنهایی در فصل جاری برای پیکان امتیاز گرفته و اگر این تیم در فاز حمله هم مثل فاز دفاعی قدرتمند بود الان در رتبه بهتری قرار داشت. رحمتی در هر بازی پیکان آنقدر خوب کار کرده که سرمربیان تیمهای حریف به این نکته اذعان داشته اند که اگر او نبود حتما تیمشان برنده بازی می شد. برای رحمتی اهمیت زیادی دارد مقابل استقلال کلین شیت کند و دروازه اش را بسته نگه دارد. رحمتی یکی از باثبات ترین بازیکنان لیگ برتر ایران بوده و در دیدار با استقلال برای صد و هجدمین بار متوالی در لیگ برتر به میدان می رود. در استقلال هم با توجه به غیبت جاسم کرار، سجاد شهباززاده مهره کلیدی خواهد بود. او در دیدار مقابل سایپا هم گل سه امتیازی برای استقلال زد و خودش را به یک قدمی لوسیانو ادینهو در صدر جدول گلزنان رساند. شهباززاده در بازی رفت هم موفق شده بود مقابل پیکان گل بزند و امیدوار است به روند خوبش ادامه دهد.

حاشیه: تقابل 4 استقلالی سابق با امیر قلعه نویی جذابیت اصلی بازی استقلال و پیکان است. از بین این بازیکنان قطعا مهدی رحمتی انگیزه ای بیشتر دارد. او که در بازی نیم فصل اول به دلیل اشتباهات متوالی بازیکنان پیکان نتوانست دروازه اش را بسته نگه دارد و هرچند سیوهای خوبی هم داشت، در این بازی انگیزه زیادی دارد که مقابل تیم سابقش بدرخشد. برخورد او با هواداران استقلال هم که در بازی رفت برایش سنگ تمام گذاشتند و تشویقش کردند جالب خواهد بود. رحمتی در بازی رفت کاملا به نیمکت استقلال بی اعتنا بود و به رغم برخورد گرم با هم تیمی های سابقش سمت نیمکت استقلال نرفت. او قطعا در این بازی هم برخوردی با قلعه نویی و دستیارانش نخواهد داشت. سیاوش اکبرپور، ساموئل و جمشیدیان هم که با قلعه نویی دچار اختلاف شدند بعید است سمت نیمکت تیم سابقشان بروند. این 4 نفر به جذابیت دیدار استقلال و پیکان می افزایند.

آنها که نیستند: باز هم جاسم کرار. هرچقدر که بازیکن عراقی از نظر فنی خوب و دوست داشتنی است با حاشیه هایش به استقلال ضربه می زند. اخراج غیر فنی کرار در بازی با سایپا و حرکات بدی که بعد از اخراج به نمایش گذاشت، حسابی باعث عصبانیت امیر قلعه نویی شد. قلعه نویی که همیشه حسابی هوای کرار را داشته به قدری از او شاکی شد که حتی در تمرین استقلال با او هم کلام نشد. استقلال برای بازی حساس با پیکان ستاره کلیدی اش را در اختیار ندارد و این موضوع بیشتر از هر چیز باعث ناراحتی و نگرانی قلعه نویی شده است. پیکان هم با تیم کاملش و بدون داشتن محروم و مصدوم به مصاف استقلال می رود.

نمایش آخر: استقلال در بازی هفته گذشته خود با تک گل سجاد شهباززاده، سایپا را شکست داد. پیکان هم با نتیجه یک بر یک مقابل گسترش متوقف شد.

بازی برگشت: استقلال در بازی رفت با نتیجه 3 بر صفر پیکان را شکست داد. گلهای استقلال را خسرو حیدری، کریمیان و سجاد شهباززاده به ثمر رساندند که کریمیان در نیم فصل از استقلال کنار گذاشته شد.