به گزارش سرویس ورزشی برنا، همه چیز از خطای ایمان صادقی در دقیقه 86 روی محسن بنگر مدافع پیش تاخته پرسپولیس شروع شد. دروازه بان ملوان، مدافع حریف را در محوطه شش قدم سرنگون کرد تا محسن ترکی هم به نشانه پنالتی در سوت خود بدمد و هم با کارت قرمز ایمان صادقی را از زمین اخراج کند.

از این لحظه به بعد اتفاقات جالبی افتاد که مازیار زارع هافبک ملوان را به مرد شماره یک این بازی تبدیل کرد.

*مازیار، قبل از آن که در خط هافبک بازی کنی، گلر بودی؟
نه ولی پدرم دروازه بان تیم ملوان بوده است!

*یعنی اولین بار بود که درون دروازه ایستادی؟
بله، برای اولین بار بود که این اتفاق افتاد وابسته شانس هم همراهم بود.

*خیلی هم شانسی نبود. پس از مهار ضربه پنالتی فرناندو گابریل برزیلی، در یکی دو صحنه واکنش‌های جالبی نشان دادی و باعث شدی دروازه ملوان باز نشود؟
گفتم که شانسی بود.

*چرا پس از مهار ضربه پنالتی در ادامه بازی مرتب درون دروازه می‌خندیدی؟!
(دوباره می خندد) چون اتفاق جالبی افتاده بود. من پس از اخراج صادقی رفتم توی گل ایستادم و پنالتی بازیکن حریف را گرفتم. عجیب و خنده دار بود و بروبچه های ملوان هم سر به سرم می گذاشتند. آن لحظات واقعا نمی دانستم چطور جلوی خنده ام را بگیرم.

*نزدیک بود یکی از بازیکنان ملوان را هم به شدت مصدوم کنی؟!
(با تعجب) کی؟ اصلا متوجه نشدم!

*پس از آن که محسن ترکی سوت خود را به نشانه پایان بازی به صدا درآورد ناگهان همبازیانت بر سر تو ریختند تا شادی کنند که یکی از آنها را هل دادی و از بالا محکم به زمین خورد...
باور کنید هیچ چیز یادم نمی آید!*زمانی که می‌خواستی درون دروازه ملوان بایستی فیروز کریمی چیزی در گوش تو گفت. می‌توانی بگویی سرمربی ملوان چه توصیه‌ای کرد؟
به من گفت که روی خط دروازه و آن وسط بایستیم و نگران چیزی هم نباشم!

*و البته فیروز کریمی پس از پایان مسابقه در سخنرانی مطبوعاتی رو به خبرنگاران گفت که مازیار زارع فرق توپ و هندوانه را نمی‌داند ...!
فیروز خان شوخی کرده است. ما داریم یواش یواش به شوخی های ایشان عادت می کنیم.

*‌راستی می‌دانستی گابریل ضربه‌اش را به کدام طرف می‌زند که شیرجه زدی و گرفتی؟
نه، به هر حال تصمیم گرفتم سمت چپ خودم شیرجه بزنم و شانس آوردم ضربه بازیکن برزیلی هم همان جا نواخته شد.

*ظاهرا در رختکن پرسپولیس همه بازیکنان گابریل را مقصر این شکست خوانده‌اند؟
آن لحطه احساس و حال گابریل را خیلی خوب درک می کردم. او فشار زیادی را تحمل می کرد و شاید همین استرس فراوان باعث شد ضربه پنالتی اش را خراب کند. به این نکته توجه کنید وقتی یک بازیکن به جای گلر اخراجی درون دروازه حریف قرار می گیرد زدن پنالتی به او بسیار سخت می شود. نوازنده ضربه پنالتی به خود می گوید اگر به او گل بزنم کار مهمی نکردم چون دروازه بان نیست اما اگر ضربه ام خراب شد چی؟ اگر توپم را گرفت چه می شود؟ همین افکار مختلف تمرکز بازیکن را به هم می زند و احتمالا گابریل هم با این استرس زیاد مواجه شده بود.

*با توجه به شناختی که از فیروز کریمی داریم هیچ بعید نمی‌دانیم که سرمربی ملوان در بازی بعدی مقابل راه آهن از تو درون دروازه استفاده کند؟
(با خنده) نه دیگر! همین یک بازی کافی است. درون دروازه ملوان نمی ایستم. ضمن آن که ملوان گلر خوب و جوان دیگری به اسم سید حسین حسینی دارد که می تواند در غیاب ایمان صادقی مقابل راه آهن با قدرت جای او را پر کند.

*خودت هم فکرش را می‌کردی در بازی با پرسپولیس این طوری سوژه مسابقه شوی؟
نه، از طرفی معتقدم نباید بازی خوب ملوان و پیروزی شیرین ما فراموش شود. ملوان نمایش خوبی ارائه داد و شایسته پیروزی بود. من هم به اندازه بقیه در این برد سهیم بودیم.