به گزارش سرویس ورزشی برنا، حمید علیدوستی، سرمربی تیم ملی فوتبال نوجوانان گفت: بعد از جلسه ای که با معینی در کمیته ملی جوانان داشتم، قرار شد با کمک و مساعدت این کمیته مراکز استعدادیابی را فعال کنیم تا بتوانیم بازیکنان مستعد را برای تیم ملی انتخاب کنیم. در همین رابطه من و کمک هایم با همکاری کمیته جوانان، در شهرهای مختلف نخبه ها را شناسایی می کنیم. طبق برنامه قرار است از سوم تا دهم فروردین ماه سال 94 به ژاپن برویم و در این تورنمنت بازیکنان ما محک خوبی می خورند و تا اوایل اردیبهشت 20 تا 30 بازیکن از میان نفرات انتخاب شده، برگزیده می شوند.

وی در ادامه بیان کرد: بدون شک ارتباط با کشورهای آسیایی مخصوصا ژاپن باعث می شود تا فوتبال پایه ایران رشد داشته باشد و رقابت کردن با تیم هایی که در آسیا حرف اول را می زنند به سطح ارتقای فوتبال ایران کمک بسزایی می کند. با توجه به اینکه تیم ملی نوجوانان خود را برای حضور در رقابتهای مرحله مقدماتی نوجوانان آماده می کند، حضور در تورنمنتی که کشور ژاپن از ما دعوت کرده، می تواند تدارک بسیار خوبی باشد.

سرمربی تیم ملی نوجوانان گفت: هدف بلند مدت ما دیدارهای مقدماتی جام ملتهای آسیاست که در شهریور ماه سال 94 برگزار می شود. البته این رقابت ها هنوز قرعه کشی نشده و برنامه ریزی ما این است که بتوانیم در سال 95 به رقابتهای آسیایی راه پیدا کنیم.