به گزارش سرویس ورزشی برنا، سیدرضا افتخاری رییس کمیته فوتسال درباره جلسه کمیته فنی فوتسال گفت: عصر امروز جلسه ای با حضور رییس، دبیرکل فدراسیون و اعضای کمیته فنی فوتسال برگزار و طی آن درباره عملکرد خسوس و بازنگری نسبت به فعالیت های وی صحبت کردیم.

وی ادامه داد: در این جلسه گزارشی از عملکرد 3 ساله تیم ملی فوتسال را به اعضا ارائه کردم و کمیته فنی در نهایت به عملکرد خسوس نمره قبولی داد و عملکرد وی را مثبت ارزیابی کرد. امکانات داخل کشور و مشکلات مالی فدراسیون که مانع از برگزاری دیدارهای تدارکاتی با تیم های قوی شده است هم بخشی از صحبت های دیگر بود و به عقیده کمیته فنی، عملکرد خسوس با توجه به این موارد قابل دفاع است.

رییس کمیته فوتسال درباره نامه خسوس بیان کرد: مقرر شد که من در اردوی اسلوونی با خسوس جلسه ای برگزار کنم و در صورتی که وی پیشنهادات جدیدی دارد پس از بازگشتم به ایران آن را در کمیته فنی مظرح کنم تا کمیته فنی درباره ادامه همکاری با وی تصمیم گیری کند.

وی افزود: قرارداد ما با خسوس تا پایان امسال میلادی است و به وی اعلام کرده بودیم که آمادگی ادامه همکاری با وی تا جام جهانی 2016 را داریم. البته اکنون شرایط فرق کرده است و باید پس از جلسه ام با وی، در کمیته فنی درباره ادامه یا عدم همکاری با خسوس تصمیم گیری کنیم چراکه قرارداد ما با او اجازه قطع همکاری از سوی ما را می دهد.

افتخاری همچنین درباره نظر اعضای کمیته درباره خسوس بیان کرد: دکتر اسدی و همه اعضای کمیته فنی معتقد هستند که دستیاران خسوس باید اختلاف سطح فنی زیادی با وی نداشته باشند و در بازی ها و شرایط حساس به جای اینکه محو بازی شوند، به کمک سرمربی بیایندو البته این موضوع به سرمربی هم کمک زیادی می کند و حضور نیمکت قوی باعث می شود سرمربی با روحیه بهتری کارش را انجام دهد.

وی در خصوص دیگر بحث های مطرح شده در جلسه امروز توضیح داد: لیگ فوتسال بخصوص لیگ برتر، دیگر بحثی بود که درباره آن صحبت و رشد و پویایی هرچه بیشتر آن نسبت به فصل های قبل مورد بررسی قرار گرفت. لیگ امسال بر اساس آنچه در تیم ملی اتفاق افتاده، رو به جوانگرایی آورده است و در آینده بازیکنان جوان اما تجربه و با انگیزه نقش تعیین کننده ای در فوتسال کشور خواهند داشت.

وی ادامه داد: در حال حاضر شاهد حضور بازیکنان جوان و با سطح بالایی در لیگ هستیم که به راحتی امکان نشان دادن توانایی خودشان را دارند و برخلاف گذشته درهای تیم ملی برای حضور آنها باز است. بطور کلی هدف اصلی ما برگزاری جلسات کمیته فنی فوتسال با حضور افراد قوی است تا به جای اینکه بطور مثال من مقابل سرمربی تیم ملی باشم، یک کمیته فنی با نظرات غنی عملکرد سرمربی را مورد بررسی قرار دهد. 

او در پایان گفت: البته در قرارداد ما با خسوس موضوع کمیته فنی و حق مشورت و پرسش و پاسخ از سرمربی نیامده است که در صورت ادامه همکاری با وی این مورد هم در قرارداد اضافه خواهیم کرد تا سرمربی تیم ملی پاسخگوی نتایج، برنامه ها و بازی های تدارکاتی تیم ملی باشد.