به گزارش سرویس ورزشی برنا، رقابت های قهرمانی آسیا فوتبال ساحلی فروردین ماه سال آتی به میزبانی قطر برگزار خواهد شد.

تیم ملی ایران، مدافع عنوان قهرمانی تمرینات خود را برای تکرار این افتخار از چند روز پیش در تهران آغاز کرده است.

سیدپیمان حسینی دروازه بان تیم ملی ساحلی در این باره با خبرنگار برنا صحبت کرده است.

*اردوها در چه وضعیتی قرار دارد؟
اردوهای متعددی تا شروع مسابقات خواهیم داشت. چند اردو را پشت سر گذاشته ایم و فعلا نیز در اردوی تهران به سرمی بریم. اردوها 6 روزه است و بعد از آن 4 روز استراحت می کنیم و اردوی بعدی آغاز خواهد شد و تا 2 الی 3 ماه این روند ادامه دارد تا مسابقات آغاز شود. فقط مشکل اصلی این ورزش تمرین کردن در پاییز و زمستان است چون هوا مرطوب و سرد است و هم اینکه سالن سرپوشیده در ایران نداریم. اگر اردوها در جنوب کشور باشد، این مشکل هم برطرف خواهد شد. در هر صورت سرمربی تیم ملی خود را به همه اثبات کرده و می داند که برای موفقیت تیم ملی چه کاری باید انجام دهد.

*وضعیت آمادگی خودت و بقیه بازیکنان چگونه است؟
خدا را شکر اکثر بچه ها وضعیت خوبی دارند. فقط مهران مرشدی و مسلم مسیگر مصدومیت دارند که به احتمال فراوان برای مسابقات آماده خواهند بود و با ترکیب کامل به مصاف رقبای خود در آسیا خواهیم رفت.

*رقبای ما در این مسابقات چه تیم‌هایی هستند؟
جدی ترین رقبای ما در این مسابقات ژاپن، امارات و عمان هستند که همیشه جزء مدعیان اصلی در آسیا به شمار می روند. البته تیم های چین و لبنان هم اخیرا بازی های خوبی انجام داده وتیم های دست و پا بسته ای نیستند.

*منتظر قهرمانی مجدد باشیم؟
اغلب کارشناسان اتفاق نظر دارند که ایران مدعی اصلی قهرمانی است و بیشترین شانس را برای ما قائل هستند و ملی پوشان نیز هم قسم شده اند تا مجددا افتخار دوره قبل را تکرار کنند. هدف اصلی ما حضورموفق در جام جهانی 2015 پرتغال وحضور درجمع 4 تیم برتر جهان است.

*در جمع 3 دروازه‌بان برتر جهان درسال 2014 قرار گرفتی...
قرار گرفتن در این جایگاه فقط مختص به من نیست. به نمایندگی از همه بازیکنان این تیم به این موفقیت رسیده ام. همه این افتخارات اخیر نه تنها بازیکنان را اشباع نکرده بلکه من را برای افتخار آفرینی های بیشتر ترغیب کرده است. من هم تمام تلاشم را برای حضور قوی در مسابقات قهرمانی آسیا و همینطور برطرف کردن ضعف هایم انجام خواهم داد.

*ظاهرا گلایه‌های بچه‌های ساحلی از شرایط تمامی ندارد!
ملی پوشان این ورزش افتخارات بزرگی را کسب کرده و ازفدراسیون و وزارت ورزش انتظارات حمایت بیشتری دارند.اگر یک اسپانسر قوی از ما حمایت کنند شرایط ما از این هم بهتر می شود چراکه بچه ها از لحاظ مالی در شرایط خوبی نیستند و بدهی و مشکلات فراوانی دارند. همه از وزیر می خواهند که بیشتر به مشکلات ما رسیدگی کنند، چرا که این ورزش مظلوم واقع شده و همیشه در بین دیگر ورزش ها از اهمیت کمتری برخوردار بوده است.