به گزارش سرویس ورزشی برنا، سیدرضا افتخاری درباره اردوی تیم ملی فوتسال بزرگسالان در کشور اسلوونی و برگزاری دو دیدار تدارکاتی مقابل تیم ملی این کشور گفت: تیم اسلوونی بسیار فیزیکی و خشن بود که اتفاقا در یکی از بازی ها یک بازیکن از هر دو تیم اخراج شد و آن هم به دلیل نوع بازی تیم ملی فوتسال اسلوونی و چشم پوشی داور مسابقه از برخی اتفاقات داخل زمین بود.

وی ادامه داد: البته بازیکنان ما بسیار با غیرت بازی کردند تا با کسب پیروزی در هر دو بازی، هم پاسخ فنی به بازی خشن آنها بدهند و هم اینکه از اعتبار فوتسال ایران دفاع کنند. نباید فراموش کرد که تیم ملی فوتسال اسلوونی از تیم های بسیار خوب اروپا است و دو هفته پیش از حضور ما در کشورشان، طی یک بازی تدارکاتی 4 بر دو مقابل پرتغال به پیروزی رسیده بود. البته میزبانی، شرایط و امکانات اسلوونی بسیار خوب بود و تمرینات و تغذیه تیم ملی به طور منظم و طبق برنامه پیش رفت.

افتخاری گفت: به هر حال تیم ملی جوانی داریم که نیازمند بازی های دوستانه است. به طور کلی این اردو کمک زیادی در پیشرفت تیم داشت و محک بسیار خوبی مقابل یک تیم نسبتا سطح بالا زده شد. تیم ملی فوتسال کشورمان در دیدارهای تدارکاتی اخیر خود مقابل کرواسی و اسلوونی به پیروزی رسیده است و امیدارم در رنکینگ جهانی هم تاثیر خوبی داشته باشد.

وی همچنین درباره ادامه همکاری با خسوس اینگونه توضیح داد: در اسلوونی جلسه ای با خسوس داشتم و درباره همه موضوعات به گفت‌وگو پرداختیم. مورد نخست اینکه خسوس درباره به تعویق افتادن دستمزد خود گله مند است که البته حق هم دارد چرا که به دلیل مشکلات مالی فدراسیون، دستمزد سرمربی تیم ملی فوتسال 4 یا پنج ماه به تعویق افتاده است و هر چه سریعتر باید این مشکل را مرتفع کنیم.

وی ادامه داد: در صحبت هایم به خسوس اعلام کردم که طبق گفت و گوی قبلی، هدف ما ادامه همکاری با وی تا پایان جام جهانی 2016 است اما در مسائل مالی مشکلاتی وجود دارد. وی هم اعلام کرد که برای ادامه همکاری شرایط جدیدی ندارد و تنها خواسته وی، دریافت مطالبات معوقه اش با همان شرایط قبلی است.

افتخاری در ادامه بیان کرد: خسوس در صحبتهایش اعلام کرد که پیشنهادهای دیگری با مبلغ بالاتر به وی شده است اما بنا بر اظهارات وی تیم ملی فوتسال ایران انتخاب اصلی اش است. چرا که این تیم آینده بسیار درخشانی خواهد داشت و بازیکنان جوانی که به تیم ملی دعوت شده اند در آینده حرف های بیشتری خواهند داشت. در نهایت مقرر شد تا خسوس به عنوان سرمربی تیم ملی فوتسال ایران باقی بماند و به وی اعلام کردم که پس از بازگشت به ایران صحبت نهایی خود را با رئیس فدراسیون انجام می دهم تا پس از پایان مسابقات لیگ و تعطیلات نوروز، به ایران بازگردد و فعالیت های خود را ادامه دهد.

افتخاری گفت: البته در مدت زمان عدم حضور خسوس در ایران، دستیاران وی در تیم ملی بازی های لیگ را به طور کامل زیر نظر خواهند گرفت و با توجه به ارتباط بسیار نزدیکی که بین وی و دستیارانش وجود دارد، وی از طریق آنها در جریان روند لیگ قرار می گیرد. تاثیر همین موضوع را در لیگ هم خواهیم دید که پیرو تیم ملی، باشگاه ها هم به جوانگرایی رو آوردند که حاصل آن هم رقابت های بسیار زیبا و حساس در لیگ برتر امسال است که همه شاهد آن هستند.

رییس کمیته فوتسال درباره درخواست ایران برای کسب میزبانی مسابقات آسیایی گفت: روند اصلی درخواست میزبانی بر این اساس است که ای اف سی یک سری فرم را برای فدراسیون های مربوطه ارسال می کند تا کشورهایی که می خواهند میزبان شوند فرم ها را پر و ارسال کنند. درباره جام باشگاه های آسیا این فرم ها را تکمیل کردیم و 4 شهر اصفهان، تبریز، تهران و مشهد را به عنوان میزبان اعلام کردیم. همچنین در مورد مسابقات فوتسال قهرمانی آسیا نباید حقایق را فراموش کنیم که کسب میزبانی نیازمند پشتوانه مالی از زمان درخواست میزبانی تا موعد برگزاری مسابقات است و با شرایط حال حاضر فدراسیون این موضوع محقق نمی شود. علاوه بر این مشکلات دیگری مانند حضور بانوان در ورزشگاه ها هم بسیار تاثیرگذار است. همه این شرایط باعث می شود تا مقابل سایر کشورهای درخواست دهنده برای میزبانی این مسابقات کار سختی داشته باشیم.

وی درباره دستیاران خسوس در تیم ملی هم گفت: دستیاران خسوس باید ایرانی باشند و تحت هیچ شرایطی دستیار خارجی به تیم ملی اضافه نخواهیم کرد. مربی های ایرانی در تیم ملی و در کنار خسوس به فعالیت خود ادامه می دهند تا در آینده به عنوان سرمربی در خدمت تیم ملی فوتسال کشورشان باشند.