به گزارش سرویس ورزشی برنا، سرانجام انتظار هواداران پرسپولیس به اتمام رسید. سرخپوشان تهرانی بعد از دو سال دوری از لیگ قهرمانان، دوباره به سطح اول قاره کهن بازگشتند. البته زمانی این اتفاق حادث شده که وضعیت پرسپولیس از هر زمانی بدتر است. نژاد فلاح نایب رئیس پرسپولیس هر روز صحبت از مذاکره با یکی از گزینه هایش را می دهد و از طرفی می گوید؛ با درخشان ادامه خواهیم داد. همین باعث شده درخشان و شاگردانش تمرکز خوبی برای این بازی نداشته باشند.اما اوضاع در اردوی تیم حریف کاملا متفاوت است. لخویا با روحیه بالا به واسطه صدرنشینی در لیگ ستارگان قطر به تهران آمده تا استارت خوبی در لیگ قهرمانان داشته باشد.

موقعیت: این بازی اولین دیدار هر دو تیم در لیگ قهرمانان فصل 15-2014 است و هر دو سعی می کنند شروع خوبی در مسابقات امسال داشته باشند. البته هر دو در کوران لیگ های کشورشان هستند و البته شرایطشان اصلا شبیه به هم نیست.لخویا با 42 امتیازتیم دوم لیگ ستارگان قطر است و در شرایط بسیار ایده آلی قرار دارد. پرسپولیس، فصل را با علی دایی بد شروع کرد و بعد با حمید درخشان به کار خود ادامه داد؛ اما آن ها نتوانستند در جدول وضعیت بهتری پیدا کنند و حالا در رده نهم جدول 16 تیمی لیگ برتر قرار دارند و تنها 7 امتیاز با قعر نشین لیگ فاصله دارند.به نظر می رسد؛ بازی با لخویا آخرین فرصت برای حمید درخشان باشد. کسی که بعد از مدتهای مدید به آرزویش رسید و سرمربی پرسپولیس شد اما اکنون خود را از هر زمانی به درب خروج نزدیک تر می بیند و هر شب کابوس حضور مربیانی چون برانکو، قطبی و حتی دنیزلی را روی نیمکتش می بیند.شاید برد مقابل لخویا بتواند نظر نژادفلاح را عوض کند و حمید را حداقل برای چند هفته بیش تر روی نیمکت ارتش سرخ ابقا کند.

نیمکت: شاید یکی از مهم ترین تفاوت های این دو تیم روی نیمکت است. جایی که یک طرف بازیکن سابق یوونتوس، رئال، بارسا و آژاکس حضور دارد و در سوی مقابل بازیکن تیم های پرسپولیس، القطر و السد حاضر است. لادروپ سابقه مربیگری در بروندبی، اسپارتاک، ختافه و سوانزی را دارد و درخشان در پرسپولیس، شهرداری تبریز، راه آهن، پیکان، شاهین بوشهر و داماش گیلان مربیگری کرده است. لخویا با لادروپ در بهترین شرایط قرار دارد و به گفته سرمربی اش برای کسب سه امتیاز به ایران می آید اما درخشان از روز بعد خود هم در پرسپولیس خبر ندارد.

حاشیه: پرسپولیس در سال 1342 تاسیس شده و لخویا در سال 1387 تیمداری در فوتبال را آغاز کرده است. حمید درخشان سابقه حضور در لیگ قطر و تیم های السد و القطر را به عنوان بازیکن دارد و آشنایی نسبی ای با فوتبال این کشور دارد. لخویا یک بازیکن ایرانی هم در تیم خود دارد که در صورت بازی گرفتن از او می تواند یکی از جذاب ترین حاشیه های این بازی باشد. رضا شریف زاده بازیکن 21 ساله ای است که درپست فوروارد در تیم لخویا بازی می کند. لخویا پیش از این در سال های 2012 و 2014 با تیم های تراکتور سازی و سپاهان در لیگ قهرمانان هم گروه بوده است و با تیم های ایرانی ناآشنا نیست. لخویا پر است از بازیکنان خارجی که البته به دلیل وجود قانون استفاده از سه بازیکن خارجی، 7 تن از این بازیکنان پاسپورت قطری گرفته اند و مشکلی برای بازی در لیگ قهرمانان ندارند. پرسپولیس با حدود 8 میلیون یورو بسته شده است و تیم قطری با مبلغی در حدود 22 میلیون یورو راهی مسابقات این فصل شده است.

ستاره: بدون شک چیکو فلورس بزرگترین ستاره تیم پر ستاره لخویا است. بازیکنی که به تازگی و با 5/6 میلیون یورو به جمع سرخ های قطری آمده تا کمک حال آن ها در لیگ قهرمانان باشد. فلورس در سوانزی شاگرد لادروپ بود. به جز چیکو، نفراتی مانند یوسف مساکنی، ولادیمیر وایس، ایسیار دیا، نام تائه هی و سباستین سوریا در لخویا حضور دارند که حضور هر یک از این نفرات می تواند موفقیت یک تیم را تضمین کند. در ترکیب پرسپولیس اما پیدا کردن ستاره یکی از سخت ترین کارهای ممکن است. این تیم پرسپولیس نسبت به تیم دو سال قبل آن ها تفاوت بسیای کرده است و از آن تیم تنها محمد نوری، هادی نوروزی، رضا نورمحمدی و حمیدعلی عسگری باقی مانده اند.اما در مجموع می توان باز هم به درخشش کاپیتان پرسپولیس دل خوش بود. محمد نوری که هم بازیکن باتجربه ای در آسیا به شمار می رود و هم در این فصل یکی از خوب های پرسپولیس بوده می تواند تاثیر گذار ترین بازیکن حمید درخشان در این مسابقه حساس باشد.

آنها که نیستند: هادی نوروزی به دلیل مصدومیت و محمد خانزاده به علت مصدومیت نمی توانند پرسپولیس را در این بازی همراهی کنند. در سوی مقابل لخویا مصدوم و محروم خاصی ندارد.
 
نمایش آخر: پرسپولیس در آخرین بازی خود مقابل صبا بدون گل مساوی کرد و لخویا هم توانست الشمال را با نتیجه1-0 از پیش رو بردارد.