تیم فوتبال پرسپولیس دیروز در حالی که از نفت مسجد سلیمان پیش بود، متوقف شد.

به گزارش سرویس ورزشی برنا، نژاد فلاح افزود: اگر مصرانه خواستار تعویق بازی بانفت مسجد سلیمان بودیم به خاطر خستگی بازی‌های متوالی خارج از خانه و آسیب نخوردن بهتیم بود. ما در کمتر از 14 روز 4 بازی در خارج از خانه داشته‌ایم و پس از سفر به تاشکندو تبریز در آستانه پرواز به عربستان در مسجد سلیمان بازی کردیم. طبیعی است این همهسفر و بازی خستگی مفرطی را به تیم وارد می‌کند. اگر بازی‌های ما در لیگ در خانه برگزارمی‌شد، به طور حتم فشار و خستگی کمتری به تیم وارد می‌شد اما می‌بینید که ما در فاصلهدو بازی مقابل بنیاد کار و النصر در تاشکند و ریاض دو سفر هم به شهرستان‌ها داشتیم.یکی از تبعات این مسابقات مصدومیت‌ها می‌تواند باشد که می‌بینید در حال حاضر ما گابریلعنصر تاثیرگذار خود در خط میانی را برای بازی با النصر از دست دادیم. به هر حال گابریلیکی از بازیکنان تاثیرگذار و خوب پرسپولیس در هفته‌های اخیر بوده و می‌توانست در بازیبا النصر نیز گره گشا باشد اما حالا او را در اختیار نداریم و با تیمی خسته و بدونفرصت آنچنانی باید عازم عربستان شویم.

 

وی افزود: ما حرفمان را بارها زدیم اما متاسفانه کسی صدای ما نشنید. ظاهرا فقطخودمان درک کردیم که پرسپولیس نماینده ایران است و آنطور که باید نگاه ملی نسبت بهاین موضوع وجود نداشت. جا دارد از همراهی رسانه‌ها در این باره تشکر کنم که آنها نیزشرایط ما را درک کرده و نسبت به درخواست ما برای تعویق بازی با نفت مسجد سلیمان نگاهمثبت داشتند.

 

نژاد فلاح درباره اتفاقات ناخوشایند در مسجد سلیمان گفت: اتفاقاتی افتاده که دررسانه‌ها نیز منتشر شده است و همه می‌دانند که این اتفاقات چه بوده و چه نبوده است.در بازی قبلی هم اتفاقاتی رخ داد. این بازی نیز همینطور بوده است. در جاهای دیگر نیزچنین اتفاقاتی را شاهد هستیم. بنابر این، این مشکل کلی در فوتبال ایران است. مسجد سلیمانمهد فوتبال و مردم شریفی دارد. بنده نمی‌خواهم اقدام چند جوان را به کل جامعه تعمیمداده و در این باره مصاحبه تندی داشته باشم. از طرفی باید گفت که بازیکنان و کادر فنیما تحت فشار و مشکلات فراوان بازی کردند. باید فکری برای حل مشکل استادیوم‌ها کرد.این وظیفه همه ماست. از مدیران ارشد در فوتبال گرفته تا پیشکسوتان، مربیان، بازیکنان،فوتبالدوستان و رسانه‌ها. همه باید دست به دست هم دهیم تا این ناهنجاری‌ها را از ورزشگاه‌هاپاک کنیم و این که امروز بنده بیایم و با مصاحبه‌های شدیداللحن بخواهم علیه تیمی موضعبگیرم کمکی به فوتبال نکردم. ما باید مشکلات را ریشه‌ای حل کنیم. باید طوری رفتار کنیمکه این ناهنجاری‌ها از استادیوم‌ها برچیده شود. اینکه فقط بخواهیم اعتراض کنیم و حرکتینکنیم به فوتبال خدمت نکرده‌ایم.

 

نژاد فلاح در پایان با اشاره به وضعیت فرناندو گابریل گفت: از لحظه‌ای که گابریلبا مصدومیت و جراحت زمین را ترک کرد تا این لحظه به تنها چیزی که فکر کرده‌ام سلامتیوی بوده است. در حال حاضر همسر و دو فرزند دختر خردسال گابریل در بیمارستان هستند ودر غربت می‌بینند که پدر خانواده در حال عزیمت به اتاق عمل است. واقعا ناراحتم که چنیناتفاقی برای این بازیکن خوب و با اخلاق و خانواده دوست رخ داد. سلامتی گابریل از هرچیز برای ما مهم تر است. انشاا... گابریل با یک عمل جراحی خوب بیمارستان را ترک می‌کندو پس از استراحت و رسیدگی‌های ویژه به میادین باز می‌گردد. خدا را شکر می‌کنیم که اتفاقبدتری برای گابریل رخ نداد چون اگر ضربه وارده کمی پائین‌تر به صورت گابریل وارد می‌شدممکن بود چشم وی آسیب جدی ببیند. برای گابریل آرزوی سلامتی و تندرستی داریم. بر حسبوظیفه از دیشب و صبح امروز مدام پیگیری وضعیت گابریل بوده‌ام و حتما به عیادت ایشانخواهیم رفت و به عنوان وظیفه کاری که باید انجام دهیم را انجام خواهیم داد.