محمد نصرتی کاپیتان تیم تراکتورسازی تبریز درباره بازی با استقلال تهران در لیگ برتر، شایعه حضورش در پرسپولیس، پیوستن کارلوس کی‌روش به تیم ملی ایران و دیگر مسائل در گفت وگو با خبرنگار ورزشی برنا شرکت کرده است که متن آن را در ذیل می خوانید:


*بازی حساسی با استقلال دارید؛ این دیدار را چگونه ارزیابی می کنید؟

-یکی از سخت ترین بازی هایمان را در لیگ برتر انجام خواهیم داد و می دانیم که استقلال شرایط خوبی دارد. نتیجه این دیدار در جدول رده بندی تاثیرگذار خواهد بود و شرایط هر دو تیم را تغییر می دهد. با توجه به این که مسابقات زیادی تا پایان لیگ باقی نمانده، باید حداکثر امتیازات را بدست آوریم تا به خواسته مان که حضور در لیگ قهرمانان آسیا است، دست پیدا کنیم.


*استقلال روزهای خوبی را پشت سر می گذارد، پیروزی در دربی مقابل پرسپولیس و پاختاکور ازبکستان در لیگ قهرمانان آسیا. از حریف خود چقدر شناخت دارید؟

-استقلال یکی از تیم های خوب فوتبال ایران است که شرایطش نسبت به نیم فصل نخست بهتر شده و بازیکنانش به هماهنگی بیشتری رسیده اند. پیروزی در دربی مقابل پرسپولیس و شکست پاختاکور با اختلاف دو گل نشان می دهد که آنها به چیزی جز موفقیت نمی کنند. امیدوارم تماشاگران بازی زیبایی را تماشا کنند و از تماشای آن لذت ببرند. برای این بازی برنامه های خاصی داریم و با آنالیز دیدارهای اخیر استقلال از حریف شناخت کافی پیدا کرده ایم و برای این که از کورس عقب نمانیم، چاره ای جز شکست آبی پوشان نخواهیم داشت.


*آرش برهانی دوست و همبازی شما در پاس، در 3 دیدار آخر خود 4 گل به ثمر رسانده، چه برنامه ای برای مهار این بازیکن دارید؟

-آرش یکی از بهترین فورواردهای ایران بوده که متاسفانه نتوانسته به حق واقعی خود برسد و می توانست بیشتر از این ها پیشرفت کند. امیدوارم روزهای خوبی در انتظارش باشد. آرش بازیکن توانمندی است که با هم 6 سال در پاس همبازی بودیم و در تیم ملی هم حضور داشتیم. برهانی را نه 100 درصد، نه 200 درصد، بلکه هزار درصد می شناسم و او را به خوبی مهار خواهم کرد.


*تراکتورسازی با دریافت نوزده گل بهترین خط دفاعی را در اختیار دارد، چه عواملی باعث شده تا نماینده تبریز به این موفقیت برسد؟

-برای رسیدن به یک موفقیت بزرگ، همه عوامل باید به یکدیگر کمک کنند و خوشبختانه همدلی و وفاق باعث شده تا به چنین درجه ای از موفقیت برسیم. تمام بازیکنان از خط دفاع تا خط حمله به تیم کمک می کنند و مطمئن باشید که همین روند را ادامه خواهیم داد. البته نباید دچار غرور شویم و سازمان دفاعی موفق باعث شده تا تنها نوزده گل دریافت کرده باشیم.


*مشکلاتی مالی تراکتورسازی برطرف شده است؟

-در تمام تیم های لیگ مشکلات مالی وجود دارد و موضوعی طبیعی است. البته مشکلات ما نسبت به سایر تیم ها کمتر بوده و مدیران باشگاه تلاش های خود را برای بازیکنان انجام می دهند تا حق و حقوق خود را دریافت کنند.


*پرسپولیس که زمانی با این تیم قهرمان لیگ شده بودید شرایط خوبی ندارد؛ علت افت این تیم را در چه می دانید؟

زمانی که در لیگ هفتم قهرمان شدیم، پرسپولیس تنها پنج شکست داشت و در هفده بازی متوالی هم نباخته بود، اما الان می بینیم که شکست برای پرسپولیس عادی شده و نتایج خوبی نمی گیرد. البته من در جایگاهی نیستم که بخواهم درباره پرسپولیس صحبت کنم، اما زمانی که فوتبال را کنار گذاشتم خیلی از مسائل را بازگو خواهم کرد. امیدوارم مسوولان امر و مدیریت باشگاه تدابیری را اندیشه کنند تا در سال آینده هواداران پرسپولیس شرایط خوبی را تجربه کنند.


*این روزها از حمید استیلی به عنوان جانشین دایی نام برده می شود، حتی نام شما در لیست این مربی برای حضور در پرسپولیس وجود دارد. اگر این شرایط رخ دهد در فکر بازگشت به پرسپولیس هستید؟

-از این موضوع اطلاعی ندارم و با توجه به این که فعلا بازیکن تراکتور هستم به حضور در پرسپولیس فکر نمی کنم. شرایطم در تراکتور خوب است و اولویت نخستم برای سال آینده این تیم خواهد بود.


*کارلوس کی‌روش هم سرمربی تیم ملی ایران شد؛ این مربی پرتغالی می تواند فوتبال ما را از این سردرگمی نجات دهد؟

-کی‌روش مربی بزرگی است و دیگر نیازی به توضیحات من نخواهد بود. حضور در منچستر یونایتد، رئال مادرید، تیم ملی پرتغال و ... سبب شده تا کارنامه پر باری داشته باشد. باید بستر و محیط فراهم شود تا این مربی پرتغالی بتواند به موفقیت برسد. باید قدر امثال کی‌روش را بدانیم و از تجربیات مربیان پرتغالی به نحو احسن بهره ببریم تا در آینده دیگر حسرت نخوریم.


/گفت‌وگو از فرشاد جعفری/