به گزارش سرویس ورزشی برنا، علی دایی سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تهران در نشست خبری پیش از بازی با ملوان انزلی اظهار داشت: برای رسیدن به دیدار نهایی زحمات زیادی کشیده ایم و امیدوار هستیم که با خاطره ای خوش مسابقات امسال را به پایان برسانیم. ملوان در بازی های قبلی خود نشان داده که شایستگی حضور در دیدار نهایی را داشته و مطمئن هستم که هر دو تیم نمایش قابل توجهی را از خود ارائه خواهند داد.

وی ادامه داد: سال گذشته کار ما برای قهرمانی سخت تر بود چرا که با تیم های با انگیزه دسته اولی بازی می کردیم و همین مسئله باعث می شد که روزهای سختی داشته باشیم. در جام حذفی آلمان نیز تیم شالکه با شکست دویسبورگ که در رقابت های لیگ دسته دوم بوندسلیگا حضور دارد، قهرمانی را کسب کرد و این نشان می دهد که شرایط جام حذفی با مسابقات لیگ فرق می کند.

دایی گفت: اگر در رقابت های لیگ 6 امتیاز را به ملوان واگذار نمی کردیم می توانستیم در جایگاه بهتری قرار بگیریم و حتی به قهرمانی فکر کنیم اما متاسفانه اینگونه نشد. فینال جام حذفی بهترین فرصت برای جبران مافات است تا نشان دهیم که 2 باخت ما برابر ملوان اتفاقی بوده است.

سرمربی پرسپولیس تصریح کرد: برخلاف تصور خیلی ها پرسپولیس شایستگی حضور در بازی نهایی را داشته و صحبت های مطرح شده در این زمینه را قبول ندارم. برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا چاره ای جز شکست ملوان نداریم و امیدوارم که به خواسته خودمان برسیم.

دایی در مورد اینکه اگر از ابتدای فصل میاچ به جمع کادر فنی اضافه می شد، شرایط پرسپولیس فرق نمی کرد نیز اظهار داشت: میاچ از ابتدا نمی توانست به کادر فنی پرسپولیس اضافه شود و برای این انتقال و جابجایی با مشکلاتی مواجه بودیم. هر نتیجه ای که ثبت شود تلاش بازیکنان و کادر فنی بوده و باید به این فکر کنیم که جام حذفی را با قهرمانی به پایان برسانیم.

وی درباره پیشنهادات خود گفت: تمام فکرم به بازی با ملوان معطوف است و در مورد پیشنهادات رسیده صحبتی نمی کنم. هرچند اگر مرا بخواهند در خدمت پرسپولیس خواهم بود.

سرمربی پرسپولیس افزود: امسال هیچگاه قول قهرمانی نداده ام و هرجا که صحبت کرده بودم فقط عنوان می کردم که برای کسب سه جام تلاش می کنیم. در بازی با سپاهان 80 هزار نفر به استادیوم آمدند و تماشاگران نشان دادند که با دایی مشکلی ندارند؛ از آنها خواهش می کنم که در بازی با ملوان بار دیگر ورزشگاه را پر کنند و فقط پرسپولیس را مورد حمایت قرار دهند. قهرمان شدن در تهران یا انزلی فرقی ندارد و مطمئن هستم که در بازی برگشت نیز طرفداران پرسپولیس ما را حمایت خواهند کرد.
 
دایی گفت: خیلی ها دوست دارند که دایی در جا بزند و به موفقیت نرسد اما این خواسته آنها بیهوده است و شک ندارم که رنگ واقعیت نخواهد گرفت. تیمی که سال گذشته تحویل گرفته بودم به گونه ای بسته شده بود که اکثر بازیکنان قراردادهای دو و یا سه ساله داشتند و همین مساله کار مرا سخت کرد اما اگر برای سال بعد در پرسپولیس بمانم تیمی خواهیم بست که قویتر از گذشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: درباره اینکه چه کسی در کنفرانس مطبوعاتی به عنوان کاپیتان حضور پیدا کند من تصمیم می گیرم و سپهر حیدری این شایستگی را داشته که کاپیتان سرخ پوشان باشد و در کنفرانس های خبری حاضر باشد.

سرمربی پرسپولیس در پایان گفت: قلبا دوست داشتم جلوی استقلال بازی کنیم. هرچند که منکر شایستگی های ملوان نیستم اما در بازی با رقیب تهرانی خود می توانستیم با گرفتن انتقام شکست در لیگ برتر به قهرمانی مان حلاوت دیگری ببخشیم.