به گزارش سرویس ورزشی برنا، علیرضا منصوریان در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه خبر رسانه ملی شرکت کرد و پاسخگوی سوالات مجری برنامه شد.

منصوریان با حضور در شبکه خبر گفت: به جای اینکه مسایل فنی بحث اول تیم ملی باشد مشکل خروج از کشور بازیکنان ما بحث و دغدغه اول تیم امید شده است. به همین دلیل تمرینات صبح را با این وجود که کی روش گفته بود حتما تمرین داشته باشیم به خاطر رسیدگی به این تمرینات تعطیل کرده ایم و به مشکلات خروجی مثل واکسن زدن بازیکن برای گرفتن خروجی، خروجی بازیکنان دانش آموز و دانشجو اختصاص داده ایم. این در حالی است که کادر فنی تیم امید و تیم ملی بزرگسالان با هم هماهنگی لازم را دارند و قرار بود تمرینات صبح را داشته باشیم که فعلا این امکان پذیر نیست.

سرمربی امید ادامه داد: ما 21 بازیکن با مشکل خروجی داشتیم که تعداد آنها به با هماهنگی هایی که شد به 16 بازیکن رسیده است اما بازیکنان محصل، دانشجو و سرباز احتیاج به مجور خروجی قطعی دارند چرا که کشورهای عراق و عربستان مجوز خروج از کشور جداگانه می خواهند. با توجه به اینکه دیروز سردار باران چشمه به کمپ تیم های ملی آمد و اینکه پکیج جداگانه ای برای بازیکنان تیم امید برای خروج از کشور باز کردند ما را خوشحال کرد و امیدواریم به واقعیت برسد و مشکلات بازیکنان حل شود.

منصوریان با اشاره به اینکه پس از بازی با عراق چند بازیکن تیم امید در اختیار تیم ملی بزرگسالان قرار می گیرد گفت: این خانواده ها نیستند که از اعتبار فوتبال ایران دفاع خواهند کرد بلکه چشم همه مردم ایران به ساق های این بازیکنان است تا از پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران دفاع کنند. به همین دلیل من می خواهم به یک مثال عینی اشاره کنم و آن یادآوری طرح سرباز قهرمان است که مهدی مهدوی کیا در روزهایی که جوان و کم سن و سال بود برای بازی های ملی و همچنین حضور در بوندسلیگا احتیاج به معافیت داشت که با لطف مقام معظم رهبری این اتفاق افتاد تا مهدوی کیا در یکی از بهترین لیگ های آلمان بازی کند و نماینده شایسته ای برای فوتبال ایران باشد.

منصوریان در مورد شرایط تیم امید در آستانه بازی با تیم های امید سوریه و عراق گفت: با توجه به اینکه تعدادی از بازیکنان درگیر بازی‌های لیگ برتر و جام حذفی بودند، تصمیم گرفتیم نحوه تمریناتمان طوری باشد که بازیکنان فشاری احساس نکنند و همگی در یک حد نصاب به آمادگی برسند.

وی در مورد شرایط بازیکنان ملی پوش پرسپولیس و ملوان گفت: من به بازیکنان ملی‌پوش ملوان و پرسپولیس تا دوشنبه استراحت دادم و قرار است از عصر دوشنبه آنها در اردو حاضر شوند و فکر می‌کنم استارت اصلی برنامه‌ها از دوشنبه بعداز ظهر آغاز شود.

سرمربی تیم امید افزود: ما طوری با بازیکنان برخورد کردیم که درک متقابل وجود داشته باشد. خواسته‌های تیم ملی و امید یکی است و همانطور که علی کریمی دوست خوبم گفت دیدار تیم ملی با امیدها یک بازی تمرینی بود. نتیجه ملاک نبود، مهم نحوه برخورد بازیکنان تیم ملی با امیدها بود و آنها کاملا تیم امید را تحت فشار گذاشتند. در این مسابقه به خواسته‌هایمان رسیدیم. جا دارد از اعضای تیم ملی تشکر کنم، آنها ایثار کردند چون تیم ملی باید در آکادمی فوتبال می‌ماند اما آکادمی با همه امکاناتش در اختیار تیم امید قرار گرفت، چرا که اهمیت بازی امید با عراق مهم‌ تر از بازی تیم ملی با مالدیو است. ملی‌پوشان بزرگسال در این مدت 2 بار هتل عوض کردند.

منصوریان در ادامه صحبت‌های خود از علاقمندان به فوتبال خواهش کرد برای بازی تدارکاتی تیم امید با سوریه این تیم را تنها نگذارند و تاکید کرد: بازیکنان تیم امید احتیاج دارند که بدانند اهمیت دارند و این اهمیت از طرف سکوها به آنها منتقل می‌شود. امیدوارم همان‌طور که در سال 98 هواداران فوتبال یار دوازدهم تیم ملی بودند،‌امسال نیز این اتفاق برای تیم امید بیفتد.

سرمربی تیم امید در خصوص اینکه به جای اصغر حاجیلو چه کسی سرپرست این تیم می‌شود،‌ اظهار داشت: پس از اتفاقی که برای ناصر حجازی افتاد، این مسئله به لحاظ روحی اصغر حاجیلو را به هم ریخت. من چند بار خدمت خانواده ایشان رفتم تا نظر حاجیلو برای کناره‌گیری از سرپرستی تیم امید منصرف کنم، اما خود ایشان اصرار بر این دارد که دیگر نباشد. از طرفی چون بحث تیم امید ملی است و ما نیازمند هستیم 2 گزینه را امروز به افشارزاده و فدراسیون فوتبال معرفی می‌کنیم تا از بین آنها یکی انتخاب شود.

منصوریان در مورد اینکه از تیم عراق شناخت دارد یا خیر، گفت: عراق تیم فیزیکی است. 2 نفر در اربیل عراق اطلاعات لازم را در اختیارمان گذاشتند. محمد خرمگاه را هم زودتر از تیم به آنجا می‌فرستیم تا اطلاعات لازم را به ما بدهد.