به گزارش سرویس ورزشی برنا، محمد دادکان رییس سابق فدراسیون فوتبال صبح امروز میهمان تلفنی برنامه ورزش و مردم بود . رییس سابق فدراسیون فوتبال که این روزها تبدیل به منتقد شماره یک ورزش کشورمان شده در گفت و گوی خود مباحثی را مطرح ساخت که خواندنش خالی از لطف نیست.

اهم صحبت های دادکان در ادامه می آید:

* بعد از 5 سال که از سوی برنامه ورزش و مردم تحریم بودم به من فرصت دادند تا مجددا با مردم خوب کشورم هم صحبت شوم.

* بارها اعلام کرده ام که موضوع منشور اخلاقی یک بحث "من درآوردی" است. در فیفا چیزی به نام منشور اخلاقی وجود ندارد و فدراسیون نشین ها به اشتباه این موضوع را به مخاطبان خود القا می کنند که منشور اخلاقی در فیفا نیز وجود دارد.

* آقایان منشور اخلاقی را اجرا کردند تا تنها علیرضا نیکبخت واحدی را از فوتبال ایران حذف کنند.

* باید به کفاشیان مدال صبر را اهدا کرد. او سه سال است با مجموعه ای کار می کند که هر کس ساز خودش را می زند!

* باید زودتر از اینها فکری به حال تعیین سقف قراردادها می کردیم. چرا 5 سال قبل مربیان و بازیکنان 20، 30 میلیون تومان پول می گرفتند اما حالا زیر 700 میلیون تومان  دریافت نمی کنند؟!

* چون پول فوتبال را دولت می دهد باید روی هزینه ها نظارت شود؛ وقتی در مملکت ما مشکلاتی وجود دارد چرا باید یک فوتبالیست 700 میلیون تومان پول بگیرد؟!

* همیشه گفته ام یک سال فوتبال را مجانی کنند تا ببینیم مربیان و فوتبالیست های ما به کجا می روند. قطر یا شاید هم امارات تنها مکان هایی است که برخی از اعضای فوتبال ما می توانند در آن کار کنند.

* باید قرارداد کی روش را کوتاه مدت تنظیم می کردیم تا اگر هم از کار او راضی نبودیم بتوانیم بدون مشکل قطع همکاری کنیم.

* در همه جای دنیا دبیر کل فدراسیون فوتبال تمام مباحث فوتبالی را مطرح می‌کند اما دراینجا نبی به هیچ عنوان صحبت نمی کند؛ البته شاید هم به او اجازه صحبت نمی دهند!

* حجت الاسلام علیپور را خودم به فوتبال آوردم. قرار بود او تنها در خصوص مباحث فرهنگی صحبت کند اما حالا در همه موضوعات فوتبال ورود پیدا می کند. ایشان به عنوان مسوول تخلفات حرفه ای اگر هم مشکلی در بازیکنی می بیند باید ستارالعیوب باشد نه اینکه کاری کنند که آبروی فرد برود.