به گزارش سرویس ورزشی برنا، علیرضا منصوریان سرمربی تیم فوتبال امید ایران در مورد بازی عراق گفت: شرایط سختی داشتیم و اكثر بازیكنان در اختیار تیم های لیگ باشگاهی خود بودند كه خوشبختانه با تعاملی كه بین كادر تیم ملی و باشگاه ها وجود داشت، باعث شد تا تیم شرایط سخت خود را پشت سر بگذارد.

وی ادامه داد: بازی فردا بسیار سخت است و نیاز داریم تا از حمایت تماشاگران بهره ببریم. بازی دشوار فردا بعد از ظهر با حمایت بالای تماشگران راحت تر خواهد بود.

منصوریان گفت: حضور كی روش نقطه قوتی است كه باعث می شود بازیكنان اعتماد به نفس بالایی بگیرند. اینكه تیم امید و بزرگسالان در كنار هم حضور دارند و پشتوانه یكدیگر هستند باعث می شود تا بازیكنان امید اعتماد به نفس بالایی كسب كرده و معتقدم حضور تیم ملی امید در كنار بزرگسالان منبع روحی بزرگی برایشان است.

وی درباره پیروزی تیم امید مقابل عراق گفت: در زمین حریف توانستیم با یك گل پیروز شویم و این پیروزی در حالی بود كه با اطلاعاتی كه در اختیارمان گذاشته بودند به دست آمد و طی برنامه ای كه نقطه ضعفشان بود، به این امر رسیدیم. سعی و تلاش ما بر این است تا به هدف نهایی خود كه همان پایان دادن به انتظار 34 برای حضور در المپیك لندن است، برسیم.

منصوریان در خصوص انتقاداتی كه از سرمربی تیم امید در رسانه ها می شود، گفت: در فوتبال انتقاد همیشه وجود دارد.چون بحث، بحث ملی است باید صبور بود و از انتقادات چه مثبت و چه منفی استفاده كرد تا تیم قدرتمندی را به مسابقات اعزام كنیم.

وی درباره حضور تماشاگران گفت: اساسی ترین مساله بر عهده مطبوعات است. آنها یار دوازدهم تیم ملی بوده و این هنر آنهاست تا ورزشگاه را مملو از تماشاگر كنند. از تیم امید یك قهرمان باید ساخت؛ همان كاری كه در سال 95 و 96 رسانه ها برای تیم ملی به سرمربیگری محمد مایلی كهن انجام دادند. امیدوارم مردم جوان تر ها را نیز باور داشته باشند تا این تیم با اعتماد به نفس بالا و تشویق تماشاگران ایرانی به موفقیت برسد. 

منصوریان در ادامه در خصوص دیدار سخت فردا برابر عراق گفت: بازی ایران و عراق از لحاظ فیزیكی بسیار به هم نزدیك است. كسانی كه از گروه ما در عراق حضور داشتند بازی آنها را به خوبی آنالیز كرده و 90 دقیقه بازی را بدون تغییر تاكتیكی پشت سر گذاشتیم. بازی سختی داریم و امیدوار هستم با حمایت از سوی تماشاگران و مسئول موفق شویم. در واقع بازی با عراق در اربیل دومین بازی تداركاتی و رسمی تیم امید بود كه بازیكنان در یك شرایط خوب قرار دارند. ضمن اینكه مصدوم و محروم نیز در تیم ملی وجود ندارد.

منصوریان در پایان درخصوص عقد قرارداد كادر فنی تیم امید گفت: تمام تمركزم بر روی تیم امید است. هنوز قرارداد ندارم و معتقدم فوتبال دین خود را به من و كادر فنی ادا كرده است. هر چند كه قرارداد جزیی از زندگی بازیكنان و مربیان به شمار می رود.بعد از بازی با عراق با مسوولان فدراسیون و كمیته ملی المپیك به بحث و گفت‌وگو می پردازم تا در مورد مسائل ریز این تیم به بحث بپردازیم و برنامه ریزی خوبی داشته باشیم.