به گزارش سرویس ورزشی برنا، علی دایی پس از تساوی تیمش مقابل ذوب آهن در جمع خبرنگاران گفت: راه آهن نسبت به تیم های دیگر در لیگ برتر دیر بسته شد، اما با این حال نتیجه خوبی در نخستین دیدار کسب کردیم و از تمامی مردمی که برای تشویق تیم خود به ورزشگاه آمده بودند تشکر می کنم؛ چرا که آنها هیچ گاه ما را تنها نگذاشتند.

وی افزود: تنها دو هفته بازیکنان در کنار هم تمرین کردند و استارت خوبی در مسابقات لیگ برتر زدند. ذوب آهن نیز در این دیدار بسیار خوب ظاهر شد. در دیدار مقابل ذوب آهن شرایط خوبی داشتیم و مطمئناً پیروزی حق ما بود. راه آهن بازی به بازی بهتر خواهد شد و مطمئناً با گذر زمان تیم واقعی ما را خواهید دید.

سرمربی راه آهن با اشاره به بازیکنانش خاطر نشان کرد: بسیاری از بازیکنان تیم ما جوان هستند و به تازگی در کنار هم قرار گرفته اند و با گذشت زمان بازیکنان هماهنگ می شوند. نقص های بسیار زیادی داریم، اما باید زحمت بکشیم تا بازیکنان هماهنگ شوند و بازی های خوبی را از خود به نمایش بگذارند.

وی با اشاره به تمرینات راه آهن گفت: تمرینات بسیار خوبی را در اردبیل پشت سر گذاشته ایم و بازیکنان سنگ تمام گذاشتند. آنها به صورت انفرادی نیز تمرین کرده اند، اما تنها چند نفر از نظر جسمانی دچار ضعف هستند و آنها را در بازی های بعدی آماده خواهیم کرد.

دایی در خصوص تشویق او از سوی هواداران پرسپولیس در دیدار مقابل ملوان گفت: من ممنون هواداران پرسپولیس هستم، اما هواداران این تیم نباید علیه سرخپوشان کاری انجام دهند. نام پرسپولیس بزرگتر از نام امسال من است و هواداران این تیم باید تیم خود را تشویق کنند.

وی در پاسخ به این سوال که چرا در سه بازی مقابل ذوب آهن سعید مظفری زاده قضاوت دیدارها را برعهده داشته است، گفت: این را باید از کمیته داوران پرسید. من برای داوران احترام بسیار زیادی قائل هستم و امیدوارم خدا صبر به من دهد تا اعتراضات خود را نسبت به داوران کمتر کنم.

برخی از خبرنگاران در کنفرانس خبری از دایی پرسیدند که "چرا در این فصل با این آرامش سخن می گویید؟" وی در پاسخ به سوال آنها گفت: من همیشه آرامش دارم و مطمئناً در گذشته هم به همین شکل در خدمت شما بوده و هستم.

سرمربی راه آهن در پاسخ به این سوال که "می خواهید در این فصل رقابت های لیگ برتر چه جایگاهی داشته باشید؟ گفت: تمام تلاش خود را می کنیم بهترین نتایج را در فصل جدید لیگ برتر کسب کنیم. برای پیروزی هر کاری خواهیم کرد. هدف راه آهن کسب نتایجی بهتر از سال گذشته در رقابت های لیگ برتر است.

دایی در خصوص اینکه فتح الله زاده اعلام کرده بود گوران پیش از آنکه تقلید صدای دایی را بکند از او اجازه گرفته بود، گفت: چنین چیزی صحت ندارد و هیچ کس در این خصوص از من اجازه ای نگرفته بود.

علی دایی در پایان با اشاره به اینکه برای جدایی او از پرسپولیس برنامه ریزی شده بود، گفت: برای جدایی من از سرخپوشان از پیش برنامه ریزی کرده بودند. ریشه اختلافات را باید خود شما پیدا کنید، اما بهتر است ببنید چه افرادی به تیم برگشته اند، چه افرادی بازی می کنند و چه افرادی از سوی مدیر عامل مورد حمایت قرار گرفته اند. این ها 50 درصد از حرف هایی بود که زده ام و مابقی آن ها را در دلم نگه می دارم. فردی نیستم که مثل آقایان برای خود آدم داشته باشم. به راه آهن آمده ام تا در آرامش به سر ببرم و به همین دلیل خیلی ازحرف ها را در دلم نگه می دارم.