تیم فوتبال شاهین بوشهر شب گذشته موفق شد پرسپولیس تهران را شکست بدهد تا نخستین پیروزی خود را در لیگ برتر بدست آورد.

وحید طالب لو کاپیتان و دروازه بان شاهین جزو نفراتی بود که در پیروزی شاهین نقش مهمی را ایفا کرد.

طالب لو درباره دیدار با پرسپولیس، پیروزی برابر این تیم، عملکرد خودش و دیگر مسائل در گفت و گو با خبرنگار ورزشی برنا شرکت کرده است که متن آن را در ذیل می خوانید.

*پیروزی شیرینی برابر پرسپولیس کسب کردید؛ در این‌باره چه نظری دارید؟
-از قبل می دانستیم که دیدار با پرسپولیس برایمان سخت و دشوار خواهد بود و به همین خاطر تمام تمرکزمان را معطوف کرده بودیم تا بهترین نتیجه را در زمین رقم بزنیم. دیدار خوبی بود و خوشبختانه با حمایت پرشور هوادارانمان موفق شدیم اولین پیروزی‌مان را بدست آوریم و از این بابت خیلی خوشحال هستم. در واقع مزد زحماتمان را گرفتیم و آن را به طرفداران بوشهر هدیه می کنیم.

*تیم پرسپولیس را چگونه ارزیابی می‌کنید؟
-پرسپولیس تیم پر مهره ای است که خودش را تقویت کرده و بازی خوبی را برابر ما انجام داد. این تیم را آنالیز کرده بودیم و با شناخت مناسبی به مصاف آنها رفتیم و توانستیم به هدف مان که کسب برد بود دست پیدا کنیم. از فرصت هایمان بهتر استفاده کردیم و تیمی که از موقعیت هایش بهره ببرد قطعا به موفقیت خواهد رسید.

*در لحظات پایانی با یک واکنش زیبا نگذاشتید بازی مساوی شود؛ از عملکرد خودتان راضی بودبد؟
-ما تمریناتمان را کمی دیرتر نسبت به سایر تیم ها آغاز کردیم و به همین خاطر کمی زمان می برد تا به آن هماهنگی مورد نظر کادرفنی دست پیدا کنیم. با این حال شرایط خوبی داریم و روز به روز بهتر خواهیم شد. واقعا حیف بود که سه امتیاز را از دست بدهیم و خوشحال هستم که در پیروزی تیمم نقش داشتم. برایم سخت بود اگر آن توپ را نمی گرفتم و اگر بازی مساوی می شد، هواداران بوشهری ناراحت می شدند. هنوز به طور کامل در فرم ایده ال قرار ندارم و تمام تلاشم را می کنم تا شرایطم بهتر از قبل شود. همین که مردم بوشهر تا صبح نخوابیدند و به پایکوبی پرداختند برایم یک دنیا ارزش دارد.

*فکر می‌کردید در بدو ورودتان به بوشهر، محبوبیت زیادی در بین هواداران شاهین پیدا کنید؟
-هواداران شاهین همیشه به من لطف داشته اند و از استقبال گرم آنها شگفت زده شدم. همین مساله سبب می شود تا مسوولیتم سنگین تر از قبل شود و باید به گونه‌ای در میادین حاضر شوم که از شرمندگی آنها در بیایم. بستن بازوبند کاپیتانی هم سبب شده تا وظایفم دوچندان شود و باید بتوانم وظیفه ام را به خوبی انجام دهم تا مردم بوشهر خوشحال شوند.

*در اوایل مسابقه تعدادی از هوادارن بوشهری روی صورت علیرضا حقیقی لیزر انداختند؛ چه شد که شما تصمیم گرفتید تا مشکل به وجود آمده را برطرف کنید؟
-از آنجایی که خودم دروازه بان هستم، شرایط علیرضا حقیقی را تجربه کرده بودم و به همین خاطر به سمت هواداران رفتم تا به آنها بگویم چنین کاری انجام ندهند. این اتفاق تنها یک بازی‌گوشی ساده بود و خیلی زود هم فیصله پیدا کرد. سعید مظفری زاده داور بازی هم این موضوع را متوجه شد، اما قبل از این که او بخواهد تذکری بدهد، خودم دوستانه مساله به وجود آمده را حل و فصل کردم.

*یک گل هم از پرسپولیس دریافت کردید؛ در آن صحنه چه کسی مقصر بود؟
-در آن لحظات تحت فشار بودیم و پرسپولیسی ها به دنبال جبران مافات بودند. در آن صحنه نتوانستم محمد نصرتی را ببینم و به همین خاطر گل خوردیم. مهم این بود که موفق شدیم به پیروزی برسیم و هواداران را شادمان به منازلشان بفرستیم.

*با این پیروزی هواداران استقلال را هم خوشحال کردید؛ در این باره چه صحبتی دارید؟
-بالاخره من سال ها در استقلال بازی می کردم و هیچ گاه محبت هواداران را فراموش نخواهم کرد. سابقه خوبی در بازی با پرسپولیس دارم و تنها یک بار به این تیم باخته ام. در دوازده یا سیزده مسابقه ای که جلوی پرسپولیس حضور داشتم، عملکردم بد نبوده است و از این بابت خوشحالم.

*در دو بازی شاهین در لیگ با پیراهن آبی به میدان رفتید؛ آیا این مساله به خاطر علاقه‌تان به استقلال بوده است؟
-من همین طوری آبی پوشیدم و از آنجایی که لباس بازیکنان شاهین سفید است این رنگ را انتخاب کردم. علاقه ام به استقلال را کتمان نمی کنم و با این حال فقط به موفقیت شاهین فکر می کنم.

*بازی استقلال مقابل سپاهان را دیدید؛ آیا نتایج این تیم را پیگیری می‌کنید؟
-به این دلیل که زمان تمرین شاهین ساعت 10 شب بود، نتوانستم بازی را تماشا کنم اما نتیجه آن را متوجه شدم.

*در بازی با پرسپولیس کری‌خوانی بین حمید استیلی و حمید درخشان به خاطر انتخابات ابتدای فصل رخ داده بود؛ در این مورد چه صحبتی دارید؟
-فکر می کنم هر دو مربی برای این که شایستگی هایشان را نشان بدهند، انگیزه زیادی داشتند و آنها برای موفقیت تیم های خود تلاش می کنند و با این حال از فرصت‌هایمان بهره بردیم و برنده شدیم. آقای درخشان دوست دارد که در هر دیدار بهترین نتایج را بگیریم و ما هم موظف هستیم تا خواسته های کادر فنی را برآورده کنیم.

*طالب‌لو هنوز برای بازگشت به تیم ملی امیدوار است؟
-صددرصد همین طور است. به شاهین آمده ام که دوباره پیراهن تیم ملی را بپوشم. ابتدا باید در شاهین خوب باشم و کادر فنی را مجاب می کنم تا مرا دعوت کنند.

/گفت‌وگو از فرشاد جعفری/